Archiv novinek

Papež OMI?

Náš scholastik Karel Mec, OMI se v Římě zúčastnil čtyřdenního Kongresu o oblátském charismatu v kontextu. V pátek 3. července odpoledne setkání skončilo a Karel se s námi podělil o své první zkušenosti.

více zde

Už je to rok!

Na slavnost sv. Petra a Pavla uplynul přesně rok od odjezdu prvních tří členů Komunity Vtěleného Slova do oblátského prenoviciátu v německém Hünfeldu.

více zde

O. Mariusz novým zodpovědným oblátem za české asociované

Jen pár dní po volbě nového mluvčího oblátských asociovaných byl jmenován také nový oblát - asistent, tedy oblát zodpovědný za českou skupinu asociovaných. Stal se jím o. Mariusz Piwowarczyk, OMI.

více zde

Nový mluvčí českých asociovaných

V sobotu 20. června proběhlo v Klokotech (Tábor) setkání oblátských asociovaných laiků. Přestože se čeští a moravští asociovaní scházejí pravidelně, bylo toto jejich předprázdninové setkání přece jen trochu jiné: volební. 

více zde

Workship 2015 ještě nezačal, a už je slavný!

Ve svém prázdninovém dvojčísle uveřejnil italský oblátský časopis Missioni OMI rozsáhlejší rozhovor s o. Vlastimilem Kadlecem, OMI o dobrovolnické brigádě Workship.

více zde

O. Günther, OMI na Misijní pouti

V sobotu 13. června se v jihomoravském Vranově nad Dyjí konala celostátní Misijní pouť spojená s Dnem dětí Papežských misijních děl. Jedním z hostů sobotního misijního programu byl i oblát z plaské komunity o. Günther Ecklbauer.

více zde

První český Nightfever v Plzni

Noc z pátku 12. na sobotu 13. června patřila v plzeňském kostele Nanebevzetí Panny Marie prvnímu českému vydání Nightfeveru. U jeho zrodu stáli od samého počátku obláti a mladí z oblátské rodiny.

více zde

Nové číslo Zpravodaje MMD

V čerstvém čísle Zpravodaje z oblátských misií podporovaných z naší Středoevropské provincie na vás čekají nové zprávy z Pákistánu, Indie, Srí Lanky, Jižní Afriky a Konga.

více zde

Květnová žeň našich scholastiků

Květen a s ním již tradičně spojené oblátské slavnosti byl příležitostí k významným osobním událostem našich scholastiků nejen v italském scholastikátu ve Vermicinu, ale i v našem mezinárodním scholastikátu v Římě.  

více zde

Prenoviciátní putování

30. května se naši tři prenovicové - Míra, Oto a Pavel, kteří už takřka rok pobývají spolu se svým německým spolubratrem Michaelem v našem formačním domě v hesenském Hünfeldu, vydali na pouť do Waldürnu, poutního místa asi 140 km od Fuldy. 

více zde

Čekám tě venku!

Karel Mec, OMI, náš spolubratr pobývající v oblátském mezinárodním scholastikátu v Římě se s námi podělil o zkušenosti a dojmy z mládežnické misie v jižní Itálii. Ona taková misie… to je síla!

více zde

Na cestě k věčné oblaci a ke kněžství

Z oblátského „evropského“ scholastikátu v Itálii se ozval náš spolubratr Petr Dombek, který na své cestě k věčným slibům a ke kněžství učinil další důležitý krok. 

více zde

Kongres oblátů v činné službě v Hünfeldu

Pravidelné setkání oblátů Středoevropské provincie, kteří působí v nejrozmanitějších službách, se letos v Hünfeldu konalo od 17. do 21. května. Program se odvíjel od tématu, který pro druhý rok našeho společně prožívaného Trienia, přípravy na dvousetleté výročí našeho založení v r. 2016, zvolila generální správa: Trvalá formace a slib chudoby. 

více zde

Evžen-víkend na Klokotech

Od 15. do 17. května proběhl v Táboře - Klokotech víkend pro mladé především z plzeňské diecéze. U příležitosti Roku zasvěceného života se naše plaská komunita spolu s plzeňským DCM rozhodly představit mladým lidem charisma zakladatele misionářů oblátů sv. Evžena de Mazenod.

více zde

Nová skupinka Mladých asociovaných

U příležitosti setkání asociovaných laiků naší provincie, které proběhlo počátkem května v jihočeském Táboře, vstoupilo do formace asociovaných osm mladých lidí z našeho plaského společenství OMIGang. 

více zde