Archiv novinek

Předvelikonoční zpravodaj z OMI misií

Vůbec nevím, jak vám mám poděkovat. Reakce na naši prosbu o pomoc po hurikánu byla tak velkorysá, že jsme mohli pomoci mnohem více lidem, než jsme si původně předsevzali. Díky ní jsme mohli vidět rozzářené oči dětí, když od nás dostaly balíček a dojetí rodin, kterým jsme mohli darovat rodinný balík nebo kozu...

více zde

Radost, rodina, misie... ohlédnutí za kongresem

O víkendu 24.-26 března se v německém Nikolausklosteru uskutečnil kongres o misii s mládeží a my jsme u toho nemohli chybět! Jako skupinka o sedmi lidech jsme v pátek ráno vyrazili na dlouhou cestu, která ovšem stála za to. Večer jsme společně povečeřeli a seznámili se. Sobotní den byl, co se programu týče, hodně nabitý.

více zde

Kterak se OMI k OFM dostali...

Zatímco část českých misionářů Oblátů a OMIGangu se zúčastnila v německém Düsseldorfu prvního kongresu Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží, jiná musela hlídat Plasy, ale ani ta další část nelenila, protože na ni zbyla víkendová duchovní obnova. A jak jinak než s mládeží, ale z farnosti sv. Františka a Kláry (ŘKF Plzeň – Severní předměstí). Günther, aby se nebál, či nebyl sám, hledal pomoc, kde se dalo i nedalo… Nakonec si zbyli navzájem Günther a Ester a společně se pustili do tématu obnovy: „Otče… víra je vztah.“

více zde

... a hořelo nám srdce!

O postním víkendu 24. - 26. března se v oblátském domě v Nikolausklosteru nedaleko Düsseldorfu uskutečnil 1. kongres Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží. A byla to síla! Sice jsme stále ještě uprostřed postní doby, ale my už jsme přesto zažili Letnice!

více zde

Přihlašování spuštěno!

Shánějte montérky, posilněte fyzičku, už jen 150 dní nás dělí od nejlepší akce léta - dobrovolnické brigády Workship! A pilujte cizojazyčnou mluvu, protože letošní pátý ročník bude událostí mezinárodní. 

více zde

O Unitu a kuchařském umění...

Měsíc utekl jako voda, a tak přišel druhý březnový víkend a s ním i další OMITreffing. A protože OMIGang už dávno není společenstvím jen české oblátské mládeže, přijel na víkend i náš německý spolučlen Tom.

více zde

Jsme obalem Boží slabiky.

O víkendu 3. - 5. března 2017 jsme se na velehradském gymnáziu zúčastnili duchovní obnovy pro mládež. Slovy, která nás hluboce zasáhla, k nám promlouval otec Vlastík Kadlec, OMI.

více zde

A že se toho děje i u nás asociovaných!

O tom jsme se mohli přesvědčit před pár dny. Každá regionální skupina asociovaných (laiků sdílejících charisma a apoštolát misionářů oblátů) má totiž svého mluvčího, který svoji skupinu tak trochu vede a má hlavně na starosti komunikaci s provinčním mluvčím...

více zde

O Tutovi a ještě mnohem víc...

Jedeme dál... Je to až neuvěřitelné, ale od prvních slibů nás mladých asociovaných uběhlo už víc než pět měsíců, a tak bylo na čase opět intenzivněji zapracovat na naší oblátské formaci, která říjnovou asociací rozhodně neskončila.

více zde

Meditací a tichem ke Kristu

Lahodný zvuk tibetské mísy naplnil tichou místnost, zakroužil nad mojí hlavou, chvěl se v prostoru, než se pomalu vnořil do ticha. Učil i mne odcházet do ticha v sobě... Schody do hlubin mého já se stal můj dech.

více zde

O jáhenské misijní cestě do Klokot...

O uplynulém víkendu (17. - 19. únor) jsem byl pozván do Klokot, naší druhé oblátské komunity v Česku. Šlo hlavně o to přičichnout i k jinému prostředí než tomu plaskému...

více zde

A to všechno o jednom víkendu?! OMIGang jede!

Po úspěšně zvládnutém zkouškovém a chřipkovém období se na únorovém Treffingu sešel OMIgang v téměř plné sestavě. S některými jsme se v Plasích shledali po opravdu dlouhé době, takže páteční večer, tradičně věnovaný sdílení a povídání všeho druhu...

více zde

Víra v praxi... a na dřeň!

Po vzniku fuldské mezinárodní oblátské komunity jsou na území Středoevropské OMI provincie již dvě místa, která nabízejí mladým mužům příležitost ke sdílení misijního života, modlitby a apoštolátu. 

více zde

Misijní klub má své jméno: MissiOmi!

Co je to misie? Jak evangelizovat? To jsou jen některé otázky, na které se snažíme společně najít odpověď v naší skupince mladých nadšenců pro misii. Sešli jsme se již podruhé a naše setkání bylo produktivní již od začátku.

více zde

Žeň roku 2017

Na konci ledna se v našem provinčním domě v hesenském Hünfeldu konalo pravidelné zasedání Provinční rady. Nebylo by na tom nic nevšedního... Provinční radní se scházejí pravidelně a projednávají důležité otázky života a poslání provincie. Ale tentokrát...

 

více zde