Archiv novinek

... jen tři písmenka za jménem

„Zítra složím sliby: myslím na význam toho slova pro případ, že bych pozítří zemřel. Jen tím chci říct, že se zítra podepíšu pod jedno slovo lásky, které jsem se Ježíši pokusil říct. Stisknu mu ruku… jen tak mimochodem… vždyť 21. listopad je jen jedním z 365 dní roku 1956.“

více zde

Chlapi "až za smrt"

Pánská jízda je už tradiční velikonoční setkání mladých chlapů v Plasích. A řeknu vám, je to pokaždé síla. Každoročně totéž, a přece vždycky nové. Snad proto, že slova a gesta v liturgii oslovují pokaždé jedinečným a neopakovatelným způsobem, snad proto, že druhý sloup tohoto setkání, tedy společenství, se obměňuje a přináší nové vztahy a nové pohledy.

více zde

Sestry oblátky a chudí v Madridu

S mojou komunitou bývame v jednej z chudobnejších štvrtí Madridu, ktorá sa volá Vallecas a kde žije približne 350 000 obyvateľov. V rámci môjho prenoviciátu získavam rôzne misijné skúsenosti, či už v rámci pastorácie alebo dobrovoľníctva. 

více zde

A tak šli a šli a šli a šli...

I přes to, že páteční večer téměř celý propršel, naše odhodlání uskutečnit v sobotu už třetí ročník noční pěší pouti z Plzně do Plas nepolevilo. A tak jsme se v sedm večer sešli na kraji Plzně, kde jsme se u kříže – vyrobeného speciálně pro tyto naše poutě - posilnili modlitbou. 

více zde

OMIGang na setkání s biskupy

Díky tradici založené papežem Janem Pavlem II. se i u nás v Plzeňské diecézi o uplynulém víkendu konal už XXXII. světový den mládeže. Setkání mládeže s biskupem (v našem případě s biskupy Tomášem a Františkem) každoročně pomáhají organizovat i obláti.

více zde

Předvelikonoční zpravodaj z OMI misií

Vůbec nevím, jak vám mám poděkovat. Reakce na naši prosbu o pomoc po hurikánu byla tak velkorysá, že jsme mohli pomoci mnohem více lidem, než jsme si původně předsevzali. Díky ní jsme mohli vidět rozzářené oči dětí, když od nás dostaly balíček a dojetí rodin, kterým jsme mohli darovat rodinný balík nebo kozu...

více zde

Radost, rodina, misie... ohlédnutí za kongresem

O víkendu 24.-26 března se v německém Nikolausklosteru uskutečnil kongres o misii s mládeží a my jsme u toho nemohli chybět! Jako skupinka o sedmi lidech jsme v pátek ráno vyrazili na dlouhou cestu, která ovšem stála za to. Večer jsme společně povečeřeli a seznámili se. Sobotní den byl, co se programu týče, hodně nabitý.

více zde

Kterak se OMI k OFM dostali...

Zatímco část českých misionářů Oblátů a OMIGangu se zúčastnila v německém Düsseldorfu prvního kongresu Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží, jiná musela hlídat Plasy, ale ani ta další část nelenila, protože na ni zbyla víkendová duchovní obnova. A jak jinak než s mládeží, ale z farnosti sv. Františka a Kláry (ŘKF Plzeň – Severní předměstí). Günther, aby se nebál, či nebyl sám, hledal pomoc, kde se dalo i nedalo… Nakonec si zbyli navzájem Günther a Ester a společně se pustili do tématu obnovy: „Otče… víra je vztah.“

více zde

... a hořelo nám srdce!

O postním víkendu 24. - 26. března se v oblátském domě v Nikolausklosteru nedaleko Düsseldorfu uskutečnil 1. kongres Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží. A byla to síla! Sice jsme stále ještě uprostřed postní doby, ale my už jsme přesto zažili Letnice!

více zde

Přihlašování spuštěno!

Shánějte montérky, posilněte fyzičku, už jen 150 dní nás dělí od nejlepší akce léta - dobrovolnické brigády Workship! A pilujte cizojazyčnou mluvu, protože letošní pátý ročník bude událostí mezinárodní. 

více zde

O Unitu a kuchařském umění...

Měsíc utekl jako voda, a tak přišel druhý březnový víkend a s ním i další OMITreffing. A protože OMIGang už dávno není společenstvím jen české oblátské mládeže, přijel na víkend i náš německý spolučlen Tom.

více zde

Jsme obalem Boží slabiky.

O víkendu 3. - 5. března 2017 jsme se na velehradském gymnáziu zúčastnili duchovní obnovy pro mládež. Slovy, která nás hluboce zasáhla, k nám promlouval otec Vlastík Kadlec, OMI.

více zde

A že se toho děje i u nás asociovaných!

O tom jsme se mohli přesvědčit před pár dny. Každá regionální skupina asociovaných (laiků sdílejících charisma a apoštolát misionářů oblátů) má totiž svého mluvčího, který svoji skupinu tak trochu vede a má hlavně na starosti komunikaci s provinčním mluvčím...

více zde

O Tutovi a ještě mnohem víc...

Jedeme dál... Je to až neuvěřitelné, ale od prvních slibů nás mladých asociovaných uběhlo už víc než pět měsíců, a tak bylo na čase opět intenzivněji zapracovat na naší oblátské formaci, která říjnovou asociací rozhodně neskončila.

více zde

Meditací a tichem ke Kristu

Lahodný zvuk tibetské mísy naplnil tichou místnost, zakroužil nad mojí hlavou, chvěl se v prostoru, než se pomalu vnořil do ticha. Učil i mne odcházet do ticha v sobě... Schody do hlubin mého já se stal můj dech.

více zde