Archiv novinek

Hurá do noviciátu!

Nikdo mi můj život nebere, dávám ho sám od sebe.“ (Jan 10,18) Během uplynulých měsíců se ve mně tato Ježíšova slova často ozývala. Je totiž pomalu u konce mé dvou a půlroční období prenoviciátu v kongregaci misionářek oblátek. 

více zde

Na prahu Afriky... proti předsudkům

Melánka, naše prenovicka misionářek oblátek, se o letošních prázdninách vydala na cestu do Maroka... Keď som mala 17 rokov, chcela som byť misionárkou v Afrike. Presne na toto som si spomenula, keď som sa pred nedávnom vrátila z Maroka, kde sme spolu s misionárkami oblátkami a štyrmi dobrovoľníkmi strávili dva týždne v prístavnom meste Tanger.

více zde

U oblátek a s oblátkami...

Na začátku, přesně před rokem, byl nápad. Pak se z něho stal sen a ten postupně přešel do velkého úsilí a nakonec do reality. Jsem tady, ve Španělsku. A podařila se mi splnit i ta jediná podmínka, kterou jsem si sama pro sebe dala. 

více zde

Zvláště ulítlý Úlet 2017

Letošní Úlet byl celý o „bytí“. Být nebo mít, být s kým, být pro koho, být pro Boha, být kým. My průvodci (takhle jsme se jako tým oficiálně pojmenovali) jsme tak spolu s účastníky zabrousili na tenký led existence a ptali se sami sebe, na čem či na kom stojí vlastně náš život. 

více zde

Malý princ na Klokotech. A taky Hyppolite a Mami...

I oblátská rodina je o prázdninách z velké části zaměstnána setkáními nejrůznějšího druhu s dětmi a mladými. A tak se dokonce i v téže dny prolíná několik táborů a jiných akcí pro nejmenší, menší a trochu větší: Úlet, Sommerklostercamp anebo třeba... Klokotábor!

více zde

Tomu říkám formace!

Ahoj všichni! Tento víkend probíhalo v naší komunitě hodnocení uplynulého akademického roku. Začalo se jednodenní duchovní obnovou, pak se den a půl mluvilo o konkrétních aspektech našeho života (studium, apoštolát, modlitba, komunita, oblátská formace, práce, odpočinek atd.). 

více zde

KCHK 2017 aneb citrusy na každém rohu a šalinkarta v ceně!

Katolická charismatická konference pořádaná každoročně na počátku července v Brně je pro mě už takřka nedílnou součástí nabitého "prázdninového" období. Je to vždycky síla! Ale letos to bylo celé ještě sílovatější, jelikož jsme do Brna poprvé vyrazili i se skupinkou naší oblátské mládeže. A stálo to za to!

více zde

A noví scholastici se potí!

Zdravíme všechny přátele. Sice začaly prázdniny, ale my máme ještě zhruba pět týdnů jazykového kurzu italštiny, než teprve začnou i ty naše. Nemohu si však stěžovat, máme skvělou učitelku, a dokonce i po osmi týdnech učení se italštiny mě zatím chuť nepřešla, ba spíše naopak.

více zde

Ze západu na východ - Aus dem Westen in den Osten

Tom Harke je mladý muž, který pochází z německého Burla u holandských hranic. Už nějaký čas se jako kandidát oblátských asociovaných schází s českým OMIGangem a českými mladými asociovanými. Neváhá urazit stovky kilometrů...

více zde

Tak trochu s družičkami i bez nich...

Novokněze si chce každý užít. Proto se na začátku své kněžské služby nevyhne nechtěné popularitě. Do kategorie nechtěné popularity spadá i můj případ a konkrétně moje primice v mém rodišti v Bělé ve Slezsku. Hodně lidí se vždycky divilo, když jsem začal mluvit o tom, že bych chtěl na severní pól.

více zde

Zpravodaj MMD na prázdniny

Milí přátelé oblátských misií, je to téměř senzace, když se papež František jako hlava katolické církve vydá na cestu do muslimské země, aby oživil a upevnil dialog mezi muslimy a křesťany. Mezináboženský dialog na nejvyšší úrovni je zvlášť důležitý i proto, že proti sobě muslimové a křesťané dlouhá staletí bojovali. Dnes považujeme za odsouzeníhodné, že byli a jsou ve jménu náboženství lidé zabíjeni, protože vyjadřovali nebo vyjadřují svůj vztah k Bohu svým vlastním způsobem. 

více zde

Červnový Light4You plný Božích překvapení

Při jedné ze svých ranních eucharistií ve Svaté Martě řekl papež František, že nám nejsou k ničemu horoskopy, ale potřebujeme důvěru v Boží překvapení! Nádherná myšlenka. A prověřená zkušeností… Snad právě do těchto pár moudrých slov by se dal shrnout celý náš páteční večer (23. června)...

více zde

Petr, OMI o slepicích, hloubce a ovčí vlně

Kdo je to kněz? To je pro mě opravdu stále nevyřešená otázka. I když jsem na ni mnohokrát hledal odpověď, tak je to stále „work in progress“. Už před svěcením jsem vzpomínal na to, jak mi kdysi náš pan farář v Bělé říkal, že pochopil kněžství, až když ho přijal. Díky tomu se teď nemusím cítit tak hloupě...

více zde

Tak jsme to svěcení viděli my...

Nějak těch slavnostních okamžiků v poslední době zažíváme v OMI rodině hodně… Myslela jsem si, že kněžské svěcení Pupíčka a Karlíčka bude spíš ve znamení organizace a starání se o hladký průběh víkendového programu, protože všechny emoce jsem si vylila už při jejich poměrně nedávném skládání věčných slibů.

více zde

Karel a Petr: vysvěceni ke službě

Když přišli poprvé tihle dva k oblátům do Kroměříže, byl jsem čerstvý navrátilec ze studií a řeholní formace v Itálii… nadšený jáhen s oblátským křížem ještě se lesknoucím od věčných slibů. Oni byli čerství absolventi: Karel právě dokončil svá bakalářská studia na pražské přírodovědě a Petr na jaře r. 2009 úspěšně odmaturoval.

více zde