Archiv novinek

O jáhenské misijní cestě do Klokot...

O uplynulém víkendu (17. - 19. únor) jsem byl pozván do Klokot, naší druhé oblátské komunity v Česku. Šlo hlavně o to přičichnout i k jinému prostředí než tomu plaskému...

více zde

A to všechno o jednom víkendu?! OMIGang jede!

Po úspěšně zvládnutém zkouškovém a chřipkovém období se na únorovém Treffingu sešel OMIgang v téměř plné sestavě. S některými jsme se v Plasích shledali po opravdu dlouhé době, takže páteční večer, tradičně věnovaný sdílení a povídání všeho druhu...

více zde

Víra v praxi... a na dřeň!

Po vzniku fuldské mezinárodní oblátské komunity jsou na území Středoevropské OMI provincie již dvě místa, která nabízejí mladým mužům příležitost ke sdílení misijního života, modlitby a apoštolátu. 

více zde

Misijní klub má své jméno: MissiOmi!

Co je to misie? Jak evangelizovat? To jsou jen některé otázky, na které se snažíme společně najít odpověď v naší skupince mladých nadšenců pro misii. Sešli jsme se již podruhé a naše setkání bylo produktivní již od začátku.

více zde

Žeň roku 2017

Na konci ledna se v našem provinčním domě v hesenském Hünfeldu konalo pravidelné zasedání Provinční rady. Nebylo by na tom nic nevšedního... Provinční radní se scházejí pravidelně a projednávají důležité otázky života a poslání provincie. Ale tentokrát...

 

více zde

O budoucnosti na provinčním sněmu

Od nedělního večera 22. ledna se v německém Hünfeldu konal Provinční sněm Středoevropské provincie OMI. Jde vlastně o takovou malou „generální kapitulu“. Malou, ale za to se vším všudy.

více zde

OMIGang World na facebooku!

Sotva jsme v Plasích oslavili Silvestra a začátek nového roku, přihnala se polovina ledna a s ní první OMITreffing v roce 2017. Sešli jsme se tentokrát v menším počtu a asi není těžké si domyslet, že na vině je právě probíhající zkouškové období a konec klasifikace.

více zde

Souznění s papežem

Někdy se zdá až neuvěřitelné, jak do sebe věci zapadají. Snad není příliš troufalé vidět v běhu věcí vanutí Ducha svatého. Určitě tomu je alespoň v případě našeho souznění s papežem Františkem a univerzální církví, v tomto čase zvláštním způsobem především ohledně misie s mládeží a v otázce povolání.

více zde

Hned od počátku roku nově!

Letošní Silvestr OMIGangu byl trochu jiný. Inu rosteme a vyvíjíme se… A jelikož Hospodinovy cesty jsou nevyzpytatelné, zavedly letos ke konci roku sice většinu OMI mladých jako tradičně do Plas na „klasické“ oblátské oslavy, ale dva členy také do Fuldy, kde se poprvé slavilo v nové oblátské mezinárodní komunitě.

více zde

Přání obnovené naděje

Jásavým hlasem zvěstujte, ohlaste to a rozneste až do končin země. Řekněte: „Hospodin vykoupil svého služebníka Jakuba.“ (Iz 48,20) Vánoce a počátek nového roku jsou vždycky nadějí nového – nově zrozeného, obnoveného, plného, lásky a smyslu plného, pokojného, opravdu bratrského a radostného – života. 

více zde

A formace pokračuje...

Možná si naši scholastici – jáhni Karel a Petr mysleli, že s koncem scholastikátu (takový oblátský „seminář“) v Itálii přijde i konec formace, ale… Ne, ne. I oni sami dobře vědí, že formace pokračuje dál a pokračovat bude po celý život. 

více zde

Vznikl klub nadšenců pro misii!

V OMIGangu jsme za těch pár let, co je na světě, rozjeli několik projektů, ze kterých máme opravdu velkou radost, protože se nám skrze ně daří setkávat s druhými a snad jim i trochu pomáhat. 

více zde

Už druhá Vánoční tramvaj aneb chudoba a chudoba

Oblátský předvánoční víkend pokračoval i v pondělí. Už podruhé jsme se totiž s malou skupinkou mladých vydali večer do plzeňských ulic, parků a na nádraží a obdarovávali lidi bez domova malými vánočními dárky, kelímkem horkého kafe...

více zde

OMIGang a Vánoce s předstihem

Misie s mládeží nabírá v naší oblátské provincii nové obrátky a dostává novou podobu. Čerstvě ustavená mezinárodní komunita ve Fuldě má práci s mládeží a starost o povolání přímo v popisu práce. Příležitostí k jejímu prvnímu výjezdu se stal plaský předvánoční OMITreffing...

více zde

L4Y = Light4You!

Light4You je zbrusu nový, ale zároveň vlastně už dávno časem i zkušenostmi prověřený počin OMIGangu, oblátské mládeže napojené na OMI komunitu v Plasích. Modlitebně evangelizační večer probíhající v plzeňském kostele Panny Marie Neposkvrněné navazuje na obdobnou akci, kterou OMIGang už několikrát ve spolupráci s plzeňským DCM uspořádal. 

více zde