Archiv novinek

Formace krok za krokem...

Je to víc než rok, co jsme na Klokotech vstoupili do formace, která je přípravou na asociaci. Je to víc než rok, co vznikl název PreAso, kterým jsme se pracovně pojmenovali. Je to víc než rok, co mnozí z nás jedli ten nejhorší burgr na světě.

více zde

36. generální kapitula začala.

14. září, na svátek Povýšení svatého kříže, začala v Římě 36. generální kapitula misionářů oblátů. Generální kapitula je nejvyšší autoritou v kongregaci. Schází se pravidelně (jednou za šest let), aby posílila naši jednotu, a vyjádřila tak účast všech na životě a poslání kongregace.

více zde

Pouť online!

Letošní pouť plzeňské diecéze byla tak trošku „OMI poutí“. Jelikož jejím hlavním tématem bylo Boží milosrdenství, postarali se o její program hlavně „plzeňští“ misionáři milosrdenství, z nichž hned tři jsou obláti. 

více zde

Slovensky a ze Španělska

V tieto dni uplynie rok a pol od začiatku môjho oblátskeho prenoviciátu v Španielsku. Naposledy som vám písala o tom, ako sme v našej komunite strávili Veľkú noc. A keďže ako učiteľka mám momentálne prázdniny, ktoré trávim doma v Česku a na Slovensku, chcem využiť tieto chvíle a aspoň v krátkosti sa s vami podeliť o najzaujímavejšie momenty posledných piatich mesiacov.

více zde

Workship byl síla!

Znáte to jistě sami: jedna událost střídá druhou, jedna zkušenost je silnější než druhá, dojem za dojmem... A tak nám hrozí, že se nezastavíme a nezeptáme se: Ale co to pro mě všechno znamená? Kam mě situace, které prožívám, vedou? Proč jsem se právě teď a tady sešel s tímto člověkem? 

více zde

Workship: čas příhodný, čas spásy

Nebyl to jen další, už čtvrtý, ročník Workshipu, byl to čas příhodný, čas milosti, čas spásy. Když se během nedělního odpoledne (21. srpna) a pondělního rána sjíždělo do Manětína z různých koutů Česka, ale i ze Slovenska a Německa 62 účastníků letošní dobrovolnické brigády Workship, bylo všem jasné, že letos to bude nářez, že to letos bude událost!

více zde

Možná i ty...

Komunita Vtěleného Slova (KVS) je obvykle roční zkušeností intenzivního společného života podle evangelia určenou mladým studujícím nebo pracujícím mužům. Za touto jednoduchou, ale přece jen poněkud suchou definicí se ale skrývá život.

více zde

Půda svatá

Aix-en-Provence je opravdu krásné město. Všude je cítit živá a mladá atmosféra. Je však krásné i z úplně jiného důvodu. Je totiž místem vzniku oblátů. Měl jsem tu možnost prožít v našem mateřském domě skoro tři týdny a byly to týdny milosti a radosti. Dohromady se nás sjelo dvacet a zastoupeny byly celkem čtyři formační domy. 

více zde

Workship je ten nej...

Prázdniny naší řeholní rodiny rozhodně nejsou prázdninami v odpočinkovém a plážovém slova smyslu, jak by si snad někdo mohl představovat. Kongres o povolání v Aix, setkání OMI mládeže ve Vratislavi, setkání s papežem Františkem v Krakově, Úlet, sem tam nějaká přednáška, duchovní cvičení, tábor, pouť… a teď příprava na Workship. Už zase! 

více zde

Jak jsme s Karlem uletěli...

Úlet, v plném znění Úžasný Letní Tah, není ryze oblátskou záležitostí. Na jeho počátku stála starostlivost pastoračního oddělení plzeňského biskupství, především trvalého jáhna a tatínka tehdy dvou dospívajících dívek Jindry Fencla, o víru mladých v „kritickém“ věku 14 - 18 let; prostě se tehdy v létě nepořádalo nic pro puberťáky…

více zde

Rodina, rodina, rodina...

Celosvětové setkání oblátské mládeže ve Vratislavi a setkání mládeže s papežem Františkem v Krakově se proměnilo v osobní setkání s milosrdným Bohem skrze dar společenství. Slova několika účastníků "polských dnů" nejsou popisem faktů, ale osobním svědectvím hlubokého setkání s Pánem a bratřími a sestrami ve víře.

více zde

Ponoření do charismatu

Poslední rok jsme se připravovali, nakupovali, směňovali, nacvičovali, seznamovali, vychytávali nejlevnější spoje, přihlašovali, odhlašovali a dohlašovali, sdíleli, vymýšleli, facebookovali… a hlavně jsme si představovali, jaké to všechno bude, a moc se těšili! Jenže skutečnost předčila všechny naše představy, sny a očekávání. 

více zde

Prázdninové cesty aneb celý svět v českém vlaku

Otec Günther z plaské komunity misionářů oblátů je sice nejstabilnějším členem západočeského oblátského společenství, ale... co je to pro obláty stabilita?! Pater Mario Borzaga, OMI, který bude v prosinci letošního roku prohlášen spolu s několika dalšími misionáři - mučedníky z Laosu za blahoslaveného, si jednou poznamenal: "My misionáři jsme už takoví: odcházet je pro nás normální, chodit je nutností; zítra budou cesty našimi domy..." A my obláti se jeho příkladem řídíme velmi rádi. A na cestách se setkáváme s lidmi, se světem...

více zde

Kultura se valí do Manětína aneb Workship za dveřmi

Už počtvrté se oblátské společenství mládeže OMIGang spolu s plaskou komunitou misionářů oblátů pouští po celoročních přípravách do dobrodružství dobrovolnické brigády Workship. Asi největší novinkou a zároveň výzvou letošní edice je značný počet zahraničních účastníků, především z Německa. Boření předsudků, zdí a neprodyšných hranic, ke kterému na nedávném setkání mládeže v Polsku znovu a znovu vyzýval mladé lidi papež František, nás těší zvláště dnes, kdy v české kotlině vzrůstá strach a z něj pramenící xenofobie a nenávist. 

 

více zde

Oblátské kongresování o povolání

Proč vůbec jako obláti chceme nová povolání? A co jsme ochotni pro nová povolání a budoucnost obětovat? Do oblátského mezinárodního Kongresu o povolání, který se od 7. do 16. července konal v našem mateřském domě v Aix-en-Provence, vstoupilo na třicet oblátů z celého světa právě zamyšlením nad těmito dvěma otázkami. 

více zde