Archiv novinek

OMIFest v Plasích: síla!

To je tedy rok! Dvě stě let od začátku společného života misionářů oblátů! Svatý rok Božího milosrdenství! Setkání Generální kapituly a několika světových oblátských kongresů! A uprostřed této milosti a požehnání se dějí velké věci i u nás, ve Středoevropské OMI provincii.

více zde

Říjnový Zpravodaj MMD

V jedné promluvě před modlitbou Anděl Páně, ke které se na Svatopetrském náměstí shromáždí vždy mnoho lidí, řekl papež František: „Jen radostně žité křesťanství je lákavé. Laici jsou stejně jako kněží povoláni stále lépe se učit umění být radostný. Radostnost,“ pokračoval dále, „nečerpá z lidských zdrojů, spíše jsme povoláni k tomu, abychom byli Ježíšovou láskou naplněni už v tomto světě.

více zde

Tak takové to bylo!

Rok a pět měsíců od našeho oficiálního vstupu do formace až k vlastnímu přijetí asociace uplynul jako voda. Rázem jsme čelili faktu, že budeme skládat slib, budeme vstupovat do závazku žít ve svých životech charisma sv. Evžena de Mazenod, staneme se pevnou součástí nové rodiny.

více zde

O. Louis Lougen generálem

V Římě už více než čtrnáct dní probíhá 36. Generální kapitula Misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné. 82 kapitulních delegátů ze všech pěti oblátských regionů se v první polovině tohoto vrcholného setkání, které je nejvyšší autoritou v kongregaci, ohlíželo především za uplynulými léty naší řeholní rodiny.

více zde

Prenoviciát: velká malá věc!

27. října 2016 vstoupí v Hünfeldu při komunitní liturgii Modlitby uprostřed dne Jakub Popelka, bývalý člen OMIGangu, KVS i skupiny mladých pre-asociovaných, do oblátského prenoviciátu! Radost můžeme v modlitbě sdílet spolu s ním.

 

více zde

Formace krok za krokem...

Je to víc než rok, co jsme na Klokotech vstoupili do formace, která je přípravou na asociaci. Je to víc než rok, co vznikl název PreAso, kterým jsme se pracovně pojmenovali. Je to víc než rok, co mnozí z nás jedli ten nejhorší burgr na světě.

více zde

36. generální kapitula začala.

14. září, na svátek Povýšení svatého kříže, začala v Římě 36. generální kapitula misionářů oblátů. Generální kapitula je nejvyšší autoritou v kongregaci. Schází se pravidelně (jednou za šest let), aby posílila naši jednotu, a vyjádřila tak účast všech na životě a poslání kongregace.

více zde

Pouť online!

Letošní pouť plzeňské diecéze byla tak trošku „OMI poutí“. Jelikož jejím hlavním tématem bylo Boží milosrdenství, postarali se o její program hlavně „plzeňští“ misionáři milosrdenství, z nichž hned tři jsou obláti. 

více zde

Slovensky a ze Španělska

V tieto dni uplynie rok a pol od začiatku môjho oblátskeho prenoviciátu v Španielsku. Naposledy som vám písala o tom, ako sme v našej komunite strávili Veľkú noc. A keďže ako učiteľka mám momentálne prázdniny, ktoré trávim doma v Česku a na Slovensku, chcem využiť tieto chvíle a aspoň v krátkosti sa s vami podeliť o najzaujímavejšie momenty posledných piatich mesiacov.

více zde

Workship byl síla!

Znáte to jistě sami: jedna událost střídá druhou, jedna zkušenost je silnější než druhá, dojem za dojmem... A tak nám hrozí, že se nezastavíme a nezeptáme se: Ale co to pro mě všechno znamená? Kam mě situace, které prožívám, vedou? Proč jsem se právě teď a tady sešel s tímto člověkem? 

více zde

Workship: čas příhodný, čas spásy

Nebyl to jen další, už čtvrtý, ročník Workshipu, byl to čas příhodný, čas milosti, čas spásy. Když se během nedělního odpoledne (21. srpna) a pondělního rána sjíždělo do Manětína z různých koutů Česka, ale i ze Slovenska a Německa 62 účastníků letošní dobrovolnické brigády Workship, bylo všem jasné, že letos to bude nářez, že to letos bude událost!

více zde

Možná i ty...

Komunita Vtěleného Slova (KVS) je obvykle roční zkušeností intenzivního společného života podle evangelia určenou mladým studujícím nebo pracujícím mužům. Za touto jednoduchou, ale přece jen poněkud suchou definicí se ale skrývá život.

více zde

Půda svatá

Aix-en-Provence je opravdu krásné město. Všude je cítit živá a mladá atmosféra. Je však krásné i z úplně jiného důvodu. Je totiž místem vzniku oblátů. Měl jsem tu možnost prožít v našem mateřském domě skoro tři týdny a byly to týdny milosti a radosti. Dohromady se nás sjelo dvacet a zastoupeny byly celkem čtyři formační domy. 

více zde

Workship je ten nej...

Prázdniny naší řeholní rodiny rozhodně nejsou prázdninami v odpočinkovém a plážovém slova smyslu, jak by si snad někdo mohl představovat. Kongres o povolání v Aix, setkání OMI mládeže ve Vratislavi, setkání s papežem Františkem v Krakově, Úlet, sem tam nějaká přednáška, duchovní cvičení, tábor, pouť… a teď příprava na Workship. Už zase! 

více zde

Jak jsme s Karlem uletěli...

Úlet, v plném znění Úžasný Letní Tah, není ryze oblátskou záležitostí. Na jeho počátku stála starostlivost pastoračního oddělení plzeňského biskupství, především trvalého jáhna a tatínka tehdy dvou dospívajících dívek Jindry Fencla, o víru mladých v „kritickém“ věku 14 - 18 let; prostě se tehdy v létě nepořádalo nic pro puberťáky…

více zde