Archiv novinek

V Paříži jako doma!

Své zkušenosti a dojmy ze setkání oblátů, mladých a zasvěcených osob sdílejících s misionáři obláty charisma sv. Evžena de Mazenod na téma misie s mládeží, které se na začátku listopadu konalo nedaleko Paříže, přibližuje jeden z jeho účastníků Jakub Kyliš, člen skupiny oblátských mladých asociovaných.

více zde

O mládeži s mládeží v Paříži

Nedaleko Paříže, v městě Fontenay-sous-Bois, se v prvních listopadových dnech konalo každoroční zasedání jedné z evropských oblátských komisí: CPJVE, tedy Komise pro misii s mládeží a pastoraci povolání. Komise pracuje už několik let ve „smíšeném“ složení. 

více zde

OMIFest skončil, ale...

Na Misijní neděli už to byl týden, co jsme v Plasích prožívali OMIFest (věčnou oblaci Petra, OMI a jáhenské svěcení Karla, OMI a Petra, OMI), ale reakce a svědectví přicházejí dál a dál. A nejen ze zemí českých… Tak tedy OMIFest potřetí! A s radostí!

více zde

Štrúdl a misie už patří v Plasích k sobě!

O letošní Misijní neděli (23. října) se v Plasích, jak už bývá dobrým zvykem, opět konalo Misijní štrúdlování. Po eucharistii pro rodiny s dětmi jsme se z kaple přesunuli jen o poschodí výš, kde se naše největší místnost proměnila v licitační sál.

více zde

Novicové za polovinou

Více jak půlka našeho noviciátu je už za námi a do prvních slibů nám zbývá přesně půlrok, takže se za nás, prosím, modlete, protože čas s Bohem je to opravdu intenzivní, třebaže jsme v posledních měsících často na cestách. Mluvím, myslím, za všechny tři novice, když řeknu, že jsme na cestách rádi.

více zde

Obyčejný týden českého misionáře

Po velké oslavě OMIFestu jsem hned další den odjel do hor, do Špindlerova Mlýna, abych v Eljonu, duchovním středisku, které vzniklo na bývalé faře, vedl tzv. „Poustevnický pobyt“. Nevymyslel jsem si tento název sám. Tamější kněz, bývalý ředitel Papežských misijních děl, o. Jiří Šlégr, poprosil minulý rok o něco podobného o. Martina a ten to letos předal mně.

více zde

Destabilizace Boží láskou

Plaský OMIFest, tedy věčná oblace Petra Dombka, OMI a jáhenské svěcení oblátů Petra a Karla, už sice skončil, ale událost to byla tak "Boží", že se z té milosti setkání, radosti, života a rodiny nemůžeme ještě stále vzpamatovat. Tak tu máme další várku slov, která se snaží zachytit nezachytitelné...

více zde

OMIFest v Plasích: síla!

To je tedy rok! Dvě stě let od začátku společného života misionářů oblátů! Svatý rok Božího milosrdenství! Setkání Generální kapituly a několika světových oblátských kongresů! A uprostřed této milosti a požehnání se dějí velké věci i u nás, ve Středoevropské OMI provincii.

více zde

Říjnový Zpravodaj MMD

V jedné promluvě před modlitbou Anděl Páně, ke které se na Svatopetrském náměstí shromáždí vždy mnoho lidí, řekl papež František: „Jen radostně žité křesťanství je lákavé. Laici jsou stejně jako kněží povoláni stále lépe se učit umění být radostný. Radostnost,“ pokračoval dále, „nečerpá z lidských zdrojů, spíše jsme povoláni k tomu, abychom byli Ježíšovou láskou naplněni už v tomto světě.

více zde

Tak takové to bylo!

Rok a pět měsíců od našeho oficiálního vstupu do formace až k vlastnímu přijetí asociace uplynul jako voda. Rázem jsme čelili faktu, že budeme skládat slib, budeme vstupovat do závazku žít ve svých životech charisma sv. Evžena de Mazenod, staneme se pevnou součástí nové rodiny.

více zde

O. Louis Lougen generálem

V Římě už více než čtrnáct dní probíhá 36. Generální kapitula Misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné. 82 kapitulních delegátů ze všech pěti oblátských regionů se v první polovině tohoto vrcholného setkání, které je nejvyšší autoritou v kongregaci, ohlíželo především za uplynulými léty naší řeholní rodiny.

více zde

Prenoviciát: velká malá věc!

27. října 2016 vstoupí v Hünfeldu při komunitní liturgii Modlitby uprostřed dne Jakub Popelka, bývalý člen OMIGangu, KVS i skupiny mladých pre-asociovaných, do oblátského prenoviciátu! Radost můžeme v modlitbě sdílet spolu s ním.

 

více zde

Formace krok za krokem...

Je to víc než rok, co jsme na Klokotech vstoupili do formace, která je přípravou na asociaci. Je to víc než rok, co vznikl název PreAso, kterým jsme se pracovně pojmenovali. Je to víc než rok, co mnozí z nás jedli ten nejhorší burgr na světě.

více zde

36. generální kapitula začala.

14. září, na svátek Povýšení svatého kříže, začala v Římě 36. generální kapitula misionářů oblátů. Generální kapitula je nejvyšší autoritou v kongregaci. Schází se pravidelně (jednou za šest let), aby posílila naši jednotu, a vyjádřila tak účast všech na životě a poslání kongregace.

více zde

Pouť online!

Letošní pouť plzeňské diecéze byla tak trošku „OMI poutí“. Jelikož jejím hlavním tématem bylo Boží milosrdenství, postarali se o její program hlavně „plzeňští“ misionáři milosrdenství, z nichž hned tři jsou obláti. 

více zde