Jdi zpět

L4Y = Light4You!

Light4You je zbrusu nový, ale zároveň vlastně už dávno časem i zkušenostmi prověřený počin OMIGangu, oblátské mládeže napojené na OMI komunitu v Plasích. Modlitebně evangelizační večer probíhající v plzeňském kostele Panny Marie Nanebevzaté navazuje na obdobnou akci, kterou OMIGang už několikrát ve spolupráci s plzeňským DCM uspořádal. Tentokrát se ale její adventní vydání obléklo do nového loga, kterému odpovídá i nový styl. Víc náš! Večer probíhá na pozadí nepřetržité chválové modlitby tentokrát v podání chválové kapely DCM a kapely plzeňské Koinonie. Mladí během večera procházejí centrem města a vyzývají kolemjdoucí, aby si šli do kostela zapálit svíčku a napsat svůj úmysl. Mnozí se v kostele na chvíli zastaví, poslouchají hudbu nebo se i pustí s organizátory do hovoru. A pro naše mladé je to zase příležitost k tomu, aby si v praxi vyzkoušeli oslovovat lidi a nenásilnou formou s nimi mluvili o Bohu, o Ježíši, o víře, prostě zakusili, co to znamená být misionáři a evangelizátory. A aby stál náš apoštolát na pevných základech, došlo nedávno dokonce k vytvoření misiologického OMI klubu! Prosincový L4Y byl zároveň součástí předvánočního OMITreffingu, který pak pokračoval v sobotu tradiční charitativní obchůzkou.

Několik reakcí ze strany pořadatelů:

Páteční Light4You! Pro mě to byl krásný večer, při kterém jsem zakusil novou zkušenost. Šlo vlastně o můj vrchol celého večera, a přitom byl hned na začátku. V ten den ráno mi totiž napsal kamarád, s kterým chodím na fotbal, a ptal se mě, co je to za akci, kterou jsem sdílel na Facebooku. Jen zhruba jsem mu to popsal a on napsal, že přijde. Bylo to fakt hustý! Večer jsme spolu seděli v kostele a já mu vysvětloval, kdo jsme, kdo je OMIGang, co děláme a jak spolu žijeme.  Šli jsme si zapálit i svíčky, a to rovnou dvě! Mám z toho velkou radost: za toho kamaráda, ale i za sebe, protože jsem sloužil Pánu a sloužil jsem dobře! Vždyť já byl v tu chvíli jeho nástrojem, skrze něž On promlouval! Síla ne?! Děkuji všem, kteří mi takový zážitek umožnili! Honzík K.

Naší akce Light4You jsem se kromě přípravných prací zúčastnil hlavně jako člověk, který vychází z kostela a nabízí kolemjdoucím lidem svíčky a zve je do kostela. Venku sice nebylo nejpříjemnější počasí a ruce zábly, ale to neodradilo ani mě a ani mého kamaráda Vojtu, se kterým jsme v průběhu celého večera svíčky roznášeli. Výhoda oslovování kolemjdoucích ve dvou, spočívala především v tom, že jsme si během celého večera užili mnoho srandy. Jednak díky konverzacím ve stylu: „Teď oslovuješ ty. Neee, já nechci. Ty je oslov!” a jindy zase díky vtipným reakcím některých oslovených lidí. Během večera jsme se s Vojtou radovali, jakou máme úspěšnost a jak rádi si lidé jdou nabídnutou svíčku do kostela zapálit, a byla také vidět jejich radost z toho, že je někdo pozval k prožití příjemného momentu zadarmo. Jen proto, aby jim bylo dobře. S Vojtou jsme si tohle uvědomili díky oslovení čtyř slečen, které si od nás svíčku nevzaly a pokračovaly městem dál. Když nás ale potkaly po hodině a půl znovu - a my jsme stále roznášeli svíčky, vážně se nad tím pozastavily a začaly se ptát, proč to děláme. Proč rozdáváme svíčky, i když nás občas nemine nepěkná reakce dotázaných. Ano, není to normální. Rozdávat zadarmo, mrznout, trávit svůj čas několik hodin na ulici oslovováním lidí. V tu chvíli, když jsem měl odpovědět, nebylo jiné odpovědi, než že nemůžeme jinak. Že roznášet radost musíme, protože nám ji dává Bůh. A že nemůžeme být smutní a starat se jen o sebe. Byl to nádherný večer! Vašek Š.