Jdi zpět

O Unitu a kuchařském umění...

Měsíc utekl jako voda, a tak přišel druhý březnový víkend a s ním i další OMITreffing. A protože OMIGang už dávno není společenstvím jen české oblátské mládeže, přijel na víkend i náš německý spolučlen Tom. Začali jsme ve zcela tradičním duchu – večeře s výbornými pomazánkami a sdílení, při kterém jsme se tentokrát zaměřili na poselství papeže Františka k postní době. Před spaním jsme se ještě vydali na krátkou večerní procházku, při které jsme se pomodlili křížovou cestu Maria Borzagy.
V sobotu jsme vyrazili do Plzně na UNIT, ekumenickou konferenci pro mladé. Na programu byly přednášky, chvály, modlitby a workshopy. Letošním mottem konference bylo „Nade všechno mějte lásku“, mluvilo se tedy hlavně o vztazích - jak mezi námi a Bohem, tak i mezi námi navzájem, o chování, které naše vztahy ničí, a o rizicích a bolestech, které láska k druhým přináší, ale které stojí za to podstoupit. Na podobné vlně jsme pokračovali i po návratu z Plzně, neboť nás čekal ještě plaský večer chval.
Nedělní dopoledne nám mile zpestřila vzácná návštěva, přijeli totiž rodiče novice Páji Pece. Nakonec se nám je podařilo přemluvit, aby zůstali i na oběd, a nutno podotknout, že si kuchařský um našich šéfkuchařů Vaška a Terezky velice pochvalovali. My všichni jsme už teďka celí zvědaví, co nám uvaří příště. Katka Z.

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli mám vůbec do Plas jet. Cesta tam je přece jen docela dlouhá a moje čeština není tak dobrá. Dobře, že jsem nakonec jel, jinak bych přišel o skvělou přednášku na Unitu o lásce a respektu a o několik pěkných a hlubokých rozhovorů s mladými z OMIGangu.
Čeština nakonec nebyla tak velkým problémem, protože již zmíněná přednáška na Unitu byla v angličtině a pak během víkendu mi někteří z OMIGangu překládali všechno důležité, za což jsem jim opravdu vděčný.
Asi jsem se nikdy tolik nenasmál, jako v sobotu večer, když jsme hráli hned několik velmi zábavných společenských her. K tomu se ještě přidala humorná česká pohádka Lotrando a Zubejda, kterou jsem viděl poprvé, a ještě k tomu v němčině.
Kromě toho všeho jsem měl opravdu skvělý pocit z toho, jak bylo samozřejmé, že jsem na cestě domů mohl přespat v komunitě ve Fuldě a navštívit i komunitu v Hünfeldu. Díky tomu jsem měl ještě možnost si s některými lidmi opravdu krásně popovídat. Tom