Jdi zpět

Vznikl klub nadšenců pro misii!

V OMIGangu jsme za těch pár let, co je na světě, rozjeli několik projektů, ze kterých máme opravdu velkou radost, protože se nám skrze ně daří setkávat s druhými a snad jim i trochu pomáhat. V podstatě bez výjimky jde o aktivity evangelizační, které vznikly většinou velmi spontánně, a tudíž i často trošku chaoticky, se zavřenýma očima, taktikou pokus-omyl. A tak, když jsme začali nedávno formovat tým kolem nové akce Light4You, jejíž součástí je i přímé oslovování lidí na ulici, což může jednoho rozhodit, jsme se rozhodli, že je čas, vzít to všechno opravdu vážně.
A tak jsme založili klub a společně se pustili do studia misiologie pro začátečníky, tedy jak evangelizovat a nebát se toho, jak evangelizovat, aby se lidi nebáli nás, a jak evangelizovat, abychom z toho měli i něco my sami. Klub vznikl proto, abychom se mohli vzájemně podporovat a dát všemu tomu, co děláme, nějaký pevný základ, který nám bude dodávat pocit jistoty i v nových nápadech.
První setkání klubu se uskutečnilo u jedné z členek doma (u mě), atmosféra u kávičky a chlebíčků tak byla velmi uvolněná a uvelebeni na koberci kolem hořící svíčky jsme se zaposlouchali do slov zkušeného misionáře-profesionála Peti Dombka, OMI. Hned na začátku vysvětlil, z čeho vůbec pochází slovo misie, jaký je jeho pravý význam, ukázali jsme si, co je při oslovení druhého člověka důležité, přečetli jsme si úryvek z exhortace Evangelii Gaudium papeže Františka a vzájemně sdíleli své vlastní zkušenosti ze setkání s Bohem, které v nás probudilo touhu k této zkušenosti přivést i druhé.
Chceme se scházet vždy cca po 3 měsících a každou schůzku stavět na třech základních pilířích: teorii, sdílení a modlitbě. Chceme se inspirovat životy misionářů, jako byl třeba sv. Evžen, číst společně texty, učit se vnímat druhé lidi Božím pohledem, nabrat sebejistotu a podporovat se v odvaze. Praxe pak je na každém z nás, každý den, ve všem, co děláme.
Zatím je nás osm, ale klub je otevřený všem, kteří stejně jako my pocítili dotek Boží lásky a kteří se chtějí naučit nenechávat si ho jenom pro sebe. Zuzka