Archiv novinek

Novinka od Karla, OMI

„Für den König“ – tedy „pro Krále“ – tak jsme nazvali večer chval pro děti a mládež u nás ve Fuldě. Chtěli jsme dát dětem a mladší mládeži (do 15 let) možnost setkat se s Ježíšem v modlitbě, adoraci, chválové hudbě a společenství. A po úspěšném prvním setkání v listopadu jsme nemohli neuspořádat další. 

více zde

Marijo přijíždějící a odjíždějící...

Jmenuji se Marijo. Je mi 27 let. Pocházím ze Záhřebu, hlavního města Chorvatska. Jsem nejmladší z pěti dětí. V roce 2005 jsem se přistěhoval do Karlových Varů za svými dvěma sourozenci, kteří tam přišli už mnohem dřív. Dodnes tam se svými rodinami žijí a pracují.

více zde

Zamrzlá Provence v Česku? Vůbec ne!

Byl to tedy víkend, vám povím! Mrzlo, až praštělo… ani my, domorodci, nejsme na tak mrazivé počasí zvyklí. Natož pak jižani z Provence! Od soboty 24. února vyměnila na čtyři dny skupinka francouzských asociovaných a doprovázejících oblátů...

více zde

Český oblát v "Clericus Cupu"!

Dnes ráno (23. února) byl v sídle Vatikánského rozhlasu a Vatican News představen dvanáctý ročník „Clericus Cupu“, fotbalového mistrovství Vatikánu, kterého se účastní 16 mužstev složených ze seminaristů, kněží a také oblátských scholastiků...

více zde

Duchovně jsme bojovali...

První postní víkend patřil v Plasích mladým asociovaným. A protože je ta naše asociovaná skupinka rozeseta po celé republice, uběhlo už opět několik měsíců od chvíle, kdy jsme byli všichni naposledy pohromadě...

více zde

Náš Oto, OMI zástupce Evropy na pre-synodě o mladých!

Od 19. do 24. března se v Římě uskuteční "pre-synoda", tedy přípravné setkání na říjnovou synodu o mladých, víře a rozlišování povolání. A tohoto setkání se kromě jiných mladých lidí zúčastní i pět mladých řeholníků reprezentujících pět světadílů. A za Evropu tam bude... náš scholastik Oto Medvec, OMI! Wow! Budeme mít informace z první ruky!

více zde

Věčné sliby u sester oblátek

V našej malej kongregácii sa dejú veľké veci. V sobotu 17. februára, keď si misionári obláti pripomínajú výročie schválenia kongregácie pápežom Levom XII., zložia svoje večné sľuby dve misionárky oblátky – Kasia a Paulina.

více zde

Spojení Plasy - Velehrad pokračuje.

Tradiční duchovní cvičení, která pro studenty velehradského Stojanova gymnázia pořádá plaská oblátská komunita, se tentokrát konala netradičně před zahájením doby postní, tedy o víkendu 9. - 11. února. Dlouhou cestu vlakem ze západočeských Plas až na moravské Slovácko...

více zde

Jsme odvážní (?)

V úterý 6. února se v Praze u „Sněženky“, tedy v kostele Panny Marie Sněžné, a v přilehlém františkánském klášteře konalo setkání řeholníků a řeholnic s mladými lidmi na téma „Jsme odvážní (?)“. A my, misionáři obláti, jsme byli při tom! Členy plaské OMI delegace byli náš kandidát Marijo, scholastik Christian a o. Vlastimil.

více zde

Sdílení příběhů povolání II. - Petr, OMI

V rámci Roku oblátských povolání se s vámi chceme sdílet o konkrétní životní příběhy nás, misionářů oblátů, o tom, jak si Bůh jednoho dne zcela konkrétním a neopakovatelným způsobem zavolal každého z nás, a o tom, jak se na toto volání pokoušíme společně odpovídat.

více zde

Novinky od Karla a oblátek

V půlce ledna jsme se s celou naší velkou fuldskou komunitou Mario Borzaga (tj. Jens a já) vypravili do vestfálské obce Burlo, kde se kromě velkého oblátského domu a gymnázia nově nachází také malá komunita sester oblátek. 

více zde

Velehrad a povolání

Od 22. do 25. ledna se na Velehradě konalo celostátní setkání koordinátorů pastorace povolání. Každoroční „konference“ zástupců diecézí a řeholních společenství z celého Česka se nejen ohlíží za pastoračními zkušenostmi ze služby právě z této oblasti práce s mladými lidmi, ale nabízí také další vzdělávání a sdílení projektů a nápadů pro budoucnost.

více zde

Povolání, povolání, povolání...

Po Novém roce se obvykle my, obláti Středoevropské provincie, scházíme na společném setkání v našem největším domě v německém Hünfeldu. Tradičně jde většinou o nepříliš závazné a závažné setkání, jehož cílem je hlavně sdílet své životní zkušenosti a službu...

více zde

Po Vánocích o Vánocích

Moje prvé Vianoce v Španielsku – aké boli?
Že prichádzajú Vianoce, nám bolo jasné už v sobotu v polovici decembra, keď sme sa s deťmi vydali do ulíc našej štvrte Vallecas. Spievali sme koledy, priali ľuďom šťastné a veselé a rozdávali hviezdičky s nápisom “Ježiš sa rodí pre Teba.” 

více zde

Vánoce zase jinak!

Ahoj všichni! S Pájou OMI jsme mluvili o tom, že oba prožíváme Vánoce už ve čtvrté zemi… Pokaždé je to jiné, ale ať je to Rumunsko, Slovensko, Česko, Německo nebo Itálie, všude se v noci z 24. na 25. prosince rozhostí ticho. Ano, i v Itálii! Celá naše komunita byla rozdělená do malých skupin. Někdo zůstal doma, někdo jel na půlnoční do vězení,...

více zde