Archiv novinek

Jak prenoviciát z Německa přežil a prožil brigádu v Česku

Jak už jistě víte, proběhl v půlce srpna v západních Čechách další ročník dobrovolnické brigády Workship. Letos byl ovšem obzvláštněn nejen exotickou skupinou z Brna, ale pomoc přijela i z opačné světové strany, počty totiž dorovnali kluci z Německa – celý prenoviciát z Hünfeldu (Ota, Míra, Pavel a Michael) v čele s novicmistrem o. Norbertem a scholastikem Christianem, který přijel dokonce z formační komunity v Římě.

více zde

Ohlédnutí za Workshipem

Už potřetí se v druhé polovině srpna sjeli do Manětína na severním Plzeňsku mladí lidé z nejrůznějších koutů nejen Česka, aby přímo ve městě, ale i na rozsáhlejším území kolem Manětína, Nečtin a Plas pomohli tam, kde je to třeba.

více zde

Zpověď o. Martina, OMI pro Tiskové středisko ČBK

Facebookový profil Tiskového střediska ČBK publikuje u příležitosti Roku zasvěceného života rozhovory s řeholníky a řeholnicemi. Jako čtvrtý v pořadí přišel na řadu oblát!

více zde

Prenovicové po oblátských stopách v Polsku

Naši čtyři prenovicové - Míra, Oto, Pavel a Michael - se počátkem srpna vydali do Polska na zaslouženou dovolenou. Spolu se svým novicmistrem navštívili nejdůležitější místa spjatá s obláty. Jestli šlo nakonec vážně o odpočinek a opravdovou dovolenou, posuďte sami...

více zde

Tři, dva, jedna... Workship!

Bez práce nejsou koláče. A protože ani práce se nezorganizuje sama, sjel se přípravný tým dlouho očekávaného Workshipu týden před oficiálním začátkem akce na faře v Plasích. Již potřetí se chceme pokusit dostat se obyvatelům Manětína a okolních vesnic do jejich zahrad a stodol pod záminkou dobrovolnické práce, kterou nabízíme všem potřebným. 

více zde

Ze scholastikátu do Senegalu

Prázdniny scholastiků naší provincie jsou opravdu rozmanité. Z afrického Senegalu se nám koncem července ozval náš spolubratr André.

více zde

Srpnové číslo Zpravodaje MMD

V aktuálním čísle Zpravodaje Mariánského misijního díla najdete nejčerstvější informace z Indonésie, Pákistánu, Bangladéše... a ještě mnohem víc.

více zde

Scholastici před věčnou oblací v Aix

Sedmnáct oblátsky intenzivních dní na místě, kde to vše začalo - tak bych vystihl naši „Mazenod Experience“ pro scholastiky před věčnými sliby. 

více zde

Kultura na letošním Workshipu

V týdnu od 16. do 22. srpna se na území Manětínska, Nečtinska a Plaska na severním Plzeňsku uskuteční již třetí ročník dobrovolnické brigády Workship. Misionáři obláti vás spolu se společenstvím mládeže OMIGang zvou na večerní doprovodný program. Těšíme se na vás v Manětíně!

více zde

ÚLeT už potřetí

Už potřetí se v Nečtinech na severním Plzeňsku, na území farnosti spravované misionáři obláty, konal ÚLeT aneb Úžasný letní tah. Týdenního setkání mladých dospívajících lidí od 14 do 18 let se letos zúčastnilo přes třicet mladých a jejich vedoucích. 

více zde

Prázdniny v Hünfeldu? Ale kdepak...

Po nějaké době jsme opět poprosili naše prenovice o pár zpráv tentokrát z prázdninového Hünfeldu. Po úspěšně zvládnutých zkouškách z latiny a řečtiny si snad trochu oddechu zaslouží. No uvidíme…

více zde

Obláti... to jsou i oblátky!

Melánia Magdová je první “českou” kandidátkou misionářek oblátek. Svým původem a srdcem je Slovenka, ale důležitou část svého života strávila v Plzni, kde se mimojiné setkala i s obláty. 

více zde

Oblátská stopa na letošní KCHK

Na brněnském výstavišti se již tradičně koná počátkem července Katolická charismatická konference. Letošního ročníku, jehož propojujícím tématem byl verš z úryvku o setkání Ježíše s bohatým mladíkem z Markova evangelia: „S láskou na něj pohleděl…“, se účastnilo přes sedm tisíc lidí.

více zde

O. Martin, OMI na setkání Ordo virginum

Od čtvrtka 2. července do neděle 5. července se ve slovenském Badíně nedaleko Banské Bystrice konalo Středoevropské setkání Ordo virginum, tedy zasvěcených panen. O. Martin Sedloň OMI, který je spirituálem Ordo virginum v plzeňské a královéhradecké diecézi, byl na setkání pozván jako jeden z přednášejících. 

více zde

Papež OMI?

Náš scholastik Karel Mec, OMI se v Římě zúčastnil čtyřdenního Kongresu o oblátském charismatu v kontextu. V pátek 3. července odpoledne setkání skončilo a Karel se s námi podělil o své první zkušenosti.

více zde