Archiv novinek

Dva biskupové, noční pouť a něco navíc

Již tradičně se v sobotu před Květnou nedělí slaví v diecézích celého světa Světový den mládeže. Takzvaného Setkání mládeže s biskupem se pravidelně účastní i oblátská mládež ze společenství OMIGang v plzeňské diecézi. 

více zde

To musíte vidět!

Workship 2016 se blíží! Přihlašování propuklo právě dnes, v neděli 20. března. Přípravný tým složený z členů OMIGangu a oblátských mladých asociovaných ale pracuje již několik měsíců. Minulý týden se sešel na pracovní večeři se starosty obcí, na jejichž území dobrovolnická brigáda probíhá. A setkání to bylo vpravdě milé a úspěšné.

více zde

V Aix o misii s mládeží

O prvním březnovém víkendu se do našeho mateřského domu v Aix-en-Provence sjelo na třicet účastníků II. celosvětového oblátského kongresu o misii s mládeží. Po australském Sydney v r. 2008 se tentokrát po pěti zástupcích z každého OMI regionu setkalo na jihu Francie, aby společně zhodnotili ušlý kus cesty, ale především se zamýšleli nad tím, jak dál.

více zde

Update naší formační komunity

V neděli 28. února prošla naše formační komunita v německém Hünfeldu zásadní změnou. Rozrostla se! Máme velkou radost.

více zde

Na cestě k asociování

O minulém víkendu se v Plasích uskutečnilo pravidelné formační setkání skupinky „Pre-aso“, tedy mladých lidí, kteří se od loňského jara připravují na vstup mezi oblátské asociované. 

více zde

Naši prenovicové na misiích

Naši prenovicové Oto, Pavel a Michael, oblátská prenovicka Melánka a další spolubratři se na počátku postní doby stali členy misijního týmu, který se na dvanáct dní vydal do ulic, kostelů, škol a na náměstí německého Würzburgu, aby povzbudili ve víře všechny ty, se kterými se setkali, ale především také sami sebe. 

více zde

Obláti u Františka v Římě

1. Jaké to bylo slavit Popeleční středu s papežem v Římě?
2. Co tě nejvíc oslovilo při setkání s papežem Františkem?
3. Odvážíš si z Říma nějaké slovo nebo myšlenku do své služby misionáře milosrdenství?

více zde

A slavilo se a slavilo...

Kdo nás obláty už trochu zná, ví, že si nenecháme ujít žádnou příležitost ke slavení. A tak se nám scholastikům z Mezinárodního římského scholastikátu poštěstilo, že jsme ten 17. únor, tedy papežské schválení našich Konstitucí, slavili hned třikrát.

více zde

190 let od papežského schválení

I oblátské komunity v Česku oslavily 190. výročí papežského schválení Konstitucí a pravidel, a tedy i celé Kongregace misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné. 

více zde

Misionáři milosrdenství "made by OMI"

Na návrh plzeňského biskupa Františka Radkovského a přijetím mandátu z rukou papeže Františka se všichni tři členové plaské oblátské komunity: o. Martin, o. Günther a o. Vlastimil stali pro Svatý rok Božího milosrdenství Misionáři milosrdenství. O. Martin a o. Günther si pro jmenovací dekret jeli do Říma osobně. Papež František jmenoval a rozeslal přes 1000 kněží - misionářů milosrdenství z celého světa - na Popeleční středu 10. února 2016.

více zde

Workship 2016: přípravy v plném proudu!

Setkání, učení se spolupráci a rozvíjení mezilidských vztahů skrze manuální práci a nezištnou pomoc konkrétním potřebným. To jsou hlavní atributy Workshipu – dobrovolnické brigády, která je od roku 2013 každoročně pořádána na území severního Plzeňska. 

více zde

Na Klokotech o Západní Sahaře

Oblátské Mariánské misijní dílo (MMD) spolu s naší farností v Táboře – Klokotech uspořádaly přednášku o. Tomáše Vyhnálka, OMI o jeho misijním pobytu v Západní Sahaře. Ve středu 3. února si ji do poutního domu Emauzy přišlo poslechnout na třicet lidí. 

více zde

Otec Günther na turné

O. Günther, OMI byl vzhledem ke své několikaleté zkušenosti oblátské služby v Pákistánu a svému pobytu v Libanonu a Egyptě hned několikrát za poslední měsíce pozván k tomu, aby mluvil o svých zkušenostech z islámského světa.

více zde

Náš Petr reprezentoval!

Oslavy dvousetletého zahájení společného života a díla misionářů oblátů probíhají po celém světě a je jasné, že jejich centrem nemohlo být jiné místo než přesně to, kde 25. ledna 1816 všechno začalo, tedy francouzské Aix-en-Provence. Právě v našem mateřském domě slavila generální správa se zástupci širší oblátské rodiny a také s naší nadějí do budoucnosti: s jedním scholastikem z každého oblátského regionu. Evropu reprezentoval náš, toho času, římský scholastik Petr!

více zde

Na zdraví a na svatost!

25. leden 2016: kolem 3800 oblátů v 68 zemích celého světa – kněží a bratří – spolu se sestrami oblátkami, asociovanými, oblátskou mládeží a mnoha dalšími členy „Mazenodovské rodiny“ slaví dvousetleté výročí zahájení života a služby Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (OMI). 

více zde