Archiv novinek

Otec Günther na turné

O. Günther, OMI byl vzhledem ke své několikaleté zkušenosti oblátské služby v Pákistánu a svému pobytu v Libanonu a Egyptě hned několikrát za poslední měsíce pozván k tomu, aby mluvil o svých zkušenostech z islámského světa.

více zde

Náš Petr reprezentoval!

Oslavy dvousetletého zahájení společného života a díla misionářů oblátů probíhají po celém světě a je jasné, že jejich centrem nemohlo být jiné místo než přesně to, kde 25. ledna 1816 všechno začalo, tedy francouzské Aix-en-Provence. Právě v našem mateřském domě slavila generální správa se zástupci širší oblátské rodiny a také s naší nadějí do budoucnosti: s jedním scholastikem z každého oblátského regionu. Evropu reprezentoval náš, toho času, římský scholastik Petr!

více zde

Na zdraví a na svatost!

25. leden 2016: kolem 3800 oblátů v 68 zemích celého světa – kněží a bratří – spolu se sestrami oblátkami, asociovanými, oblátskou mládeží a mnoha dalšími členy „Mazenodovské rodiny“ slaví dvousetleté výročí zahájení života a služby Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (OMI). 

více zde

Oblátská rodina slavila! Nechyběla ani disco koule.

O víkendu se uskutečnilo setkání nevídaných rozměrů. V táborských Klokotech se sešli členové OMI rodiny, aby společně oslavili 200 let ode dne, kdy sv. Evžen de Mazenod zahájil spolu se svými prvními spolubratry společný život, a položil tak základy budoucímu řeholnímu společenství misionářů oblátů. 

více zde

I tak vypadají přípravy na oslavy...

Naši tři prenovicové právě prožívají druhý běh své praxe po oblátských komunitách Středoevropské Provincie. Oto pobývá ve Zwickau, Michi v Schemmerhofenu a Pavel tráví necelých 14 dní nedaleko holandských hranic v Burlo. A právě Pavel se s námi podělil o pár zkušeností a dojmů. I tak se dá prožívat čas bezprostředních příprav na oslavy našeho založení.

více zde

omi200.wordpress.com

Dvousetleté výročí založení Kongregace misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné (OMI) je výbornou příležitostí k návratu k našim kořenům a k tomu, abychom v nich i dnes nacházeli nevyčerpatelný zdroj inspirace k prožívání charismatu, které od Boha dostal sv. Evžen de Mazenod. 

více zde

Oslavy v plném proudu

Už třetí rok se v rámci tzv. „Oblátského Triennia“ připravujeme na oslavy dvou set let od založení misionářů oblátů (OMI), které vyvrcholí letos 25. ledna, kdy si připomeneme den, který v roce 1816 znamenal oficiální zahájení života a služby budoucí misijní kongregace. 

více zde

OMIGang, P. Jens, Plasy, Techmania... Silvestr!

Poslední prosincové dny patřily na faře v Plasích k těm rušnějším. Skupinka mladých sem přijela prožít společné chvíle při silvestrovském slavení a vítání nového roku. 

více zde

Na konci roku společně

Silvestrovské setkání OMI rodin aneb rodiny oblátských farností z Plzně, Tábora i Londýna se sešly ke společnému slavení konce roku.

více zde

Radostné a požehnané Vánoce!

25. ledna 2016 uplyne přesně 200 let od chvíle, kdy sv. Evžen de Mazenod spolu se svými prvními spolubratry zahájili v Aix-en-Provence společný život a apoštolát.
Od té doby se nově vzniklé společenství misionářů oblátů snaží být co nejblíže lidem a hlásat zvláště těm nejopuštěnějším radostnou zvěst o Boží lásce k člověku, o Lásce, která se stala tělem a přebývala mezi námi.

více zde

Rok na Západní Sahaře

Český oblát Tomáš Vyhnálek, OMI se vrátil po téměř roční misijní zkušenosti v Západní Sahaře zpět do domovské Středoevropské provincie. V současnosti působí jako kaplan ve dvou farnostech v jižní části Vídně. Přinášíme část rozhovoru, který o. Tomáš poskytl zpravodaji klokotské farnosti.

více zde

Vánoční dílna a projekt Kongo

V sobotu 19. prosince proběhla již tradiční vánoční dílna pro děti a dospělé nejen z klokotské farnosti. 

více zde

Vánoční pozdrav z Madridu

Ze svého španělského prenoviciátu se nám ozvala první česko-slovenská kandidátka misionářek oblátek Melánia Magdová.

více zde

Adventní OMITreffing jak má být!

Stalo se již tradicí, že naše společenství mladých OMIGang, které se schází kolem oblátské komunity v Plasích, podniká při svém pravidelném předvánočním setkání různé výjezdy a akce, během nichž se snaží pomoci nebo jen tak udělat radost potřebným a potěšit opuštěné. 

více zde

Předvánoční Nightfever

V pátek 18. prosince se v Plzni konal již druhý Nightfever, opět pořádaný skupinou mladých shromážděných kolem komunity misionářů oblátů v Plasích ve spolupráci s plzeňským DCM. 

více zde