Archiv novinek

Prázdniny v Hünfeldu? Ale kdepak...

Po nějaké době jsme opět poprosili naše prenovice o pár zpráv tentokrát z prázdninového Hünfeldu. Po úspěšně zvládnutých zkouškách z latiny a řečtiny si snad trochu oddechu zaslouží. No uvidíme…

více zde

Obláti... to jsou i oblátky!

Melánia Magdová je první “českou” kandidátkou misionářek oblátek. Svým původem a srdcem je Slovenka, ale důležitou část svého života strávila v Plzni, kde se mimojiné setkala i s obláty. 

více zde

Oblátská stopa na letošní KCHK

Na brněnském výstavišti se již tradičně koná počátkem července Katolická charismatická konference. Letošního ročníku, jehož propojujícím tématem byl verš z úryvku o setkání Ježíše s bohatým mladíkem z Markova evangelia: „S láskou na něj pohleděl…“, se účastnilo přes sedm tisíc lidí.

více zde

O. Martin, OMI na setkání Ordo virginum

Od čtvrtka 2. července do neděle 5. července se ve slovenském Badíně nedaleko Banské Bystrice konalo Středoevropské setkání Ordo virginum, tedy zasvěcených panen. O. Martin Sedloň OMI, který je spirituálem Ordo virginum v plzeňské a královéhradecké diecézi, byl na setkání pozván jako jeden z přednášejících. 

více zde

Papež OMI?

Náš scholastik Karel Mec, OMI se v Římě zúčastnil čtyřdenního Kongresu o oblátském charismatu v kontextu. V pátek 3. července odpoledne setkání skončilo a Karel se s námi podělil o své první zkušenosti.

více zde

Už je to rok!

Na slavnost sv. Petra a Pavla uplynul přesně rok od odjezdu prvních tří členů Komunity Vtěleného Slova do oblátského prenoviciátu v německém Hünfeldu.

více zde

O. Mariusz novým zodpovědným oblátem za české asociované

Jen pár dní po volbě nového mluvčího oblátských asociovaných byl jmenován také nový oblát - asistent, tedy oblát zodpovědný za českou skupinu asociovaných. Stal se jím o. Mariusz Piwowarczyk, OMI.

více zde

Nový mluvčí českých asociovaných

V sobotu 20. června proběhlo v Klokotech (Tábor) setkání oblátských asociovaných laiků. Přestože se čeští a moravští asociovaní scházejí pravidelně, bylo toto jejich předprázdninové setkání přece jen trochu jiné: volební. 

více zde

Workship 2015 ještě nezačal, a už je slavný!

Ve svém prázdninovém dvojčísle uveřejnil italský oblátský časopis Missioni OMI rozsáhlejší rozhovor s o. Vlastimilem Kadlecem, OMI o dobrovolnické brigádě Workship.

více zde

O. Günther, OMI na Misijní pouti

V sobotu 13. června se v jihomoravském Vranově nad Dyjí konala celostátní Misijní pouť spojená s Dnem dětí Papežských misijních děl. Jedním z hostů sobotního misijního programu byl i oblát z plaské komunity o. Günther Ecklbauer.

více zde

První český Nightfever v Plzni

Noc z pátku 12. na sobotu 13. června patřila v plzeňském kostele Nanebevzetí Panny Marie prvnímu českému vydání Nightfeveru. U jeho zrodu stáli od samého počátku obláti a mladí z oblátské rodiny.

více zde

Nové číslo Zpravodaje MMD

V čerstvém čísle Zpravodaje z oblátských misií podporovaných z naší Středoevropské provincie na vás čekají nové zprávy z Pákistánu, Indie, Srí Lanky, Jižní Afriky a Konga.

více zde

Květnová žeň našich scholastiků

Květen a s ním již tradičně spojené oblátské slavnosti byl příležitostí k významným osobním událostem našich scholastiků nejen v italském scholastikátu ve Vermicinu, ale i v našem mezinárodním scholastikátu v Římě.  

více zde

Prenoviciátní putování

30. května se naši tři prenovicové - Míra, Oto a Pavel, kteří už takřka rok pobývají spolu se svým německým spolubratrem Michaelem v našem formačním domě v hesenském Hünfeldu, vydali na pouť do Waldürnu, poutního místa asi 140 km od Fuldy. 

více zde

Čekám tě venku!

Karel Mec, OMI, náš spolubratr pobývající v oblátském mezinárodním scholastikátu v Římě se s námi podělil o zkušenosti a dojmy z mládežnické misie v jižní Itálii. Ona taková misie… to je síla!

více zde