Archiv novinek

Rok prenoviciátu za námi!

Na svátek archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela 29. září 2014 vstoupili v německém Hünfeldu do prenoviciátu misionářů oblátů tři čeští kandidáti zasvěceného života Jaromír, Oto a Pavel a s nimi také jeden německý zájemce Michael. Uplynul tedy přesně rok od chvíle, kdy se naši kluci plně ponořili do zkušenosti života v řeholní komunitě. Jaký ten rok byl? Co proměnil, co přinesl a co vzal? Odpovědi našich čtyř spolubratří naleznete právě zde.

více zde

Tak už to vypuklo!

Oblátská komunita v Plasích spolu s týmem svých přátel a spolupracovníků se už nějaký čas chystala na včerejší večer (úterý 22. září), kdy se v manětínském kulturním domě uskutečnilo první setkání z cyklu Kurzu víry pro dospělé.

více zde

Jak dopadl prázdninový Senegal?

O tom, že náš scholastik André OMI měl možnost strávit letošní prázdniny v Senegalu, jsme už psali. Ale jak jeho misijní zkušenost nakonec proběhla? A co si kromě obligátní malárie přivezl nazpět do Říma?

více zde

Hebrejština v Mohuči

Z Německa se nám po delší době ozvali opět naši prenovicové. Tentokrát z kurzu biblické hebrejštiny v Mohuči.

více zde

Bez hábitu naživo v Plasích

Od úterý 1. září do čtvrtka 3. září se plaská oblátská komunita stala dočasným domovem pro sedmičlenný televizní štáb televize Noe, který se k nám přes celé Česko vydal natočit další díl z cyklu „Bez hábitu naživo“. Jde o řadu přímých přenosů, které v rámci Roku zasvěceného života přibližují divákům život jednotlivých řeholních komunit.

více zde

Klokotská misijní cesta

V sobotu 29. srpna bylo možné navštívit najednou hned dvě exotické země. O svém ročním dobrovolnickém pobytu totiž přijely do Klokot popovídat hned dvě dobrovolnice ze salesiánského projektu Cagliero. Informaci je třeba doladit o další tři země, z nichž pocházeli účastníci celodenního programu – Slovensko, Polsko a Česká republika.

více zde

OMI-kids aneb klokotské prázdninové ohlédnutí

V polovině července se v klokotské farnosti spravované misionáři obláty konal dětský prázdninový tábor, ale nebyl to, jak nám napsala jedna z jeho účastnic tábor ledajaký. V těchto dnech se totiž klokotské děti - označující samy sebe jako OMI-kids - ocitly v 15. století… 

více zde

Jak prenoviciát z Německa přežil a prožil brigádu v Česku

Jak už jistě víte, proběhl v půlce srpna v západních Čechách další ročník dobrovolnické brigády Workship. Letos byl ovšem obzvláštněn nejen exotickou skupinou z Brna, ale pomoc přijela i z opačné světové strany, počty totiž dorovnali kluci z Německa – celý prenoviciát z Hünfeldu (Ota, Míra, Pavel a Michael) v čele s novicmistrem o. Norbertem a scholastikem Christianem, který přijel dokonce z formační komunity v Římě.

více zde

Ohlédnutí za Workshipem

Už potřetí se v druhé polovině srpna sjeli do Manětína na severním Plzeňsku mladí lidé z nejrůznějších koutů nejen Česka, aby přímo ve městě, ale i na rozsáhlejším území kolem Manětína, Nečtin a Plas pomohli tam, kde je to třeba.

více zde

Zpověď o. Martina, OMI pro Tiskové středisko ČBK

Facebookový profil Tiskového střediska ČBK publikuje u příležitosti Roku zasvěceného života rozhovory s řeholníky a řeholnicemi. Jako čtvrtý v pořadí přišel na řadu oblát!

více zde

Prenovicové po oblátských stopách v Polsku

Naši čtyři prenovicové - Míra, Oto, Pavel a Michael - se počátkem srpna vydali do Polska na zaslouženou dovolenou. Spolu se svým novicmistrem navštívili nejdůležitější místa spjatá s obláty. Jestli šlo nakonec vážně o odpočinek a opravdovou dovolenou, posuďte sami...

více zde

Tři, dva, jedna... Workship!

Bez práce nejsou koláče. A protože ani práce se nezorganizuje sama, sjel se přípravný tým dlouho očekávaného Workshipu týden před oficiálním začátkem akce na faře v Plasích. Již potřetí se chceme pokusit dostat se obyvatelům Manětína a okolních vesnic do jejich zahrad a stodol pod záminkou dobrovolnické práce, kterou nabízíme všem potřebným. 

více zde

Ze scholastikátu do Senegalu

Prázdniny scholastiků naší provincie jsou opravdu rozmanité. Z afrického Senegalu se nám koncem července ozval náš spolubratr André.

více zde

Srpnové číslo Zpravodaje MMD

V aktuálním čísle Zpravodaje Mariánského misijního díla najdete nejčerstvější informace z Indonésie, Pákistánu, Bangladéše... a ještě mnohem víc.

více zde

Scholastici před věčnou oblací v Aix

Sedmnáct oblátsky intenzivních dní na místě, kde to vše začalo - tak bych vystihl naši „Mazenod Experience“ pro scholastiky před věčnými sliby. 

více zde