Archiv novinek

Nová skupinka Mladých asociovaných

U příležitosti setkání asociovaných laiků naší provincie, které proběhlo počátkem května v jihočeském Táboře, vstoupilo do formace asociovaných osm mladých lidí z našeho plaského společenství OMIGang. 

více zde

Eugenmeeting v Česku

Pravidelné každoroční setkání asociovaných laiků z celé Středoevropské provincie (Eugenmeeting) proběhlo letos od 30. dubna do 3. května poprvé v Česku, v jihočeském Táboře.

více zde

Velehrad v Plasích

Tradice pokračuje! Věděli jste, že mateřským klášterem nejstaršího cisterciáckého kláštera na Moravě, tedy Velehradu, je klášter v Plasích? Společná historie těchto dvou míst v současnosti pokračuje. Už několik let pravidelně přijíždějí studenti z velehradského Stojanova gymnázia k oblátům do Plas, aby zde zakusili trochu z „misijnosti“ západních Čech.

více zde

Už tradiční Pánská jízda opět v Plasích

Na Velikonoce pořádá již tradičně oblátská komunita v Plasích Pánskou jízdu, setkání pro mladé muže, kteří chtějí prožít vrchol křesťanského roku trochu neobvykle.

více zde

Noční pěší pouť s Víťou Marčíkem

Po skončení letošního Setkání mládeže plzeňské diecéze s biskupem se skupinka mladých z plaského OMIGangu a KVS spolu s několika mladými odvážlivci z naší diecéze, výborným hercem a, troufnu si říct, naším kamarádem Víťou Marčíkem, jeho skvělými syny Jardou a Víťou ml. vydala na pěší postní pouť do Plas.

více zde

Oblátský prenoviciát na návštěvě v Plasích

29. září 2014, na svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, vstoupili „naši tři kluci“ Jaromír Svoboda, Oto Medvec a Pavel Pec do oblátského prenoviciátu Středoevropské provincie v Hünfeldu. Oficiálně tak započali svou řeholní formaci. Spolu se čtvrtým prenovicem z německého Hesenska Michaelem Klee a novicmistrem Norbertem Wilczekem, OMI vytvářejí malou komunitu uprostřed velkého společenství oblátských kněží a bratří, kteří žijí a pracují v našem největším domě.

více zde