Archiv novinek

Nová tradice?

Možná se rodí nová tradice. Už podruhé se totiž skupina oblátské mládeže vydala právě o adventní neděli „Gaudete“ do německého Hünfeldu. A už zdaleka nejde jen o návštěvu naší prenoviciátní komunity...

více zde

Náš prenovic Pavel mezi uprchlíky

Nedílnou součástí oblátské řeholní formace jsou i prodloužená praktika, která mají našim prenovicům, novicům a scholastikům umožnit co nejlépe poznat službu a život oblátských komunit, ale zároveň "ochutnat" práci s těmi nejchudšími a nejopuštěnějšími. O jednu takovou zkušenost se s námi podělil náš Pavel.

více zde

List o. generála ke slavnosti P. Marie Neposkvrněné

Slavnost Panny Marie Neposkvrněné je titulární slavností misionářů oblátů (OMI). Při této příležitosti se již tradičně obrací ke kongregaci otec generál se svým dopisem a v posledních letech ho věnuje nejen oblátům samotným, ale celé OMI rodině. Proto ho nyní nabízíme i všem přátelům a členům naší oblátské rodiny.

více zde

Adventně - vánoční Zpravodaj MMD

Přátelé oblátských misií a jejich podporovatelé naleznou v nejnovějším čísle Zpravodaje Mariánského misijního díla nejen aktuální zamyšlení dvou oblátů zodpovědných za MMD: P. Aloyse Terliesnera, OMI a P. Günthra Ecklbauera, OMI, ale také nové zprávy z oblátských misií po celém světě a třeba i několik zajímavostí o pomoci uprchlíkům nebo o zahájení Jubilejního roku Božího milosrdenství.

více zde

Kurz víry sice skončil, ale…

V Manětíně se toto úterý uskutečnilo poslední setkání Kurzu víry pořádaného oblátskou komunitou v Plasích a týmem spolupracovníků. Přinášíme pár čerstvých ohlédnutí, malou statistiku a snad i trochu troufalou vyhlídku do budoucnosti.

více zde

Radost v romské komunitě

Sobota 31. října byla velkým dnem pro šest dětí z romské komunity v Dobré Vodě u Toužimi. V ten den totiž poprvé přijaly svátost smíření a eucharistii. 

více zde

Bohoslužba pro lidi bez domova

Ve středu 14. října 2015 proběhla v Kostele Panny Marie Nanebevzaté v Táboře – Klokotech bohoslužba slova pro lidi bez domova.

více zde

Setkání o pastoraci mládeže v Pozuelu

Od 23. do 29. října se v Pozuelu de Alarcón, nedaleko Madridu, konalo evropské setkání zástupců oblátské mládeže, zástupců misionářů oblátů a zasvěcených osob sdílejících s obláty charisma zakladatele sv. Evžena de Mazenod. Náplní každoročního setkání Evropské komise pro pastoraci mládeže a povolání (CPJVE) byla tentokrát hlavně příprava Oblátského světového kongresu o misii s mládeží, který proběhne u příležitosti dvoustého výročí založení naší kongregace misionářů oblátů v Aix-en-Provence. 

více zde

O. Günther, OMI přednášející...

V pondělí 19. října byl o. Günther Ecklbauer, OMI, který je v současné době členem oblátské komunity v Plasích, pozván na Katedru blízkovýchodních studií Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, aby před studenty promluvil o své práci a o svých zkušenostech z Pákistánu. 

více zde

Misijní neděle v Plasích

V neděli 18. října se v Plasích u příležitosti Světového dne misií konalo již tradiční Misijní štrúdlování. Po eucharistické slavnosti věnované zvláště rodinám s dětmi se v oblátské komunitě sešlo asi čtyřicet lidí, dospělých i dětí, aby vydražili napečené dobroty. Výtěžek půjde jako každý rok na konkrétní projekty Papežských misijních děl.

více zde

Distriktní komunita Klokoty - Plasy

V sobotu se v naší komunitě v Táboře – Klokotech sešli všichni členové české části Středoevropské provincie OMI spolu s o. provinciálem Stefanem Obergfellem, OMI. Hlavním bodem společného jednání bylo oficiální ustanovení distriktní komunity „Česko: Klokoty – Plasy“. 

více zde

Asociovaní opět po roce v Hünfeldu

Počátkem října se již tradičně v hesenském Hünfeldu koná výroční setkání oblátských asociovaných laiků. Letošního víkendového zasedání těch, kteří ve Středoevropské provincii misionářů oblátů sdílejí charisma sv. Evžena de Mazenod a snaží se být uprostřed světa misionáři a svědky Kristovy lásky, se účastnilo na devadesát asociovaných, kandidátů a také doprovázejících oblátů.

více zde

Rozhovor s o. Günthrem, OMI

V plzeňské příloze jednoho z nejčtenějších českých deníků vyšel na počátku října rozhovor s o. Günthrem, misionářem oblátem, který se z Rakouska dostal přes Česko až do Pákistánu, Libanonu a Egypta. V současnosti působí v oblátské komunitě v Plasích. 

více zde

S osmnácti autobusy v Římě!

Do Říma s téměř osmi sty žáky a asi stovkou rodičů a učitelů a to vše v osmnácti autobusech? Šílená myšlenka? Asi ne dostatečně, protože právě před pár dny se tato „šílenost“ stala skutečností. A právě o ni se s námi z Itálie podělil jeden z účastníků: náš scholastik Petr, OMI.

více zde

Probuďte svět!

Od 15. do 19. září se naši scholastici z Mezinárodního scholastikátu v Římě a „Evropského“ scholastikátu ve Vermicinu účastnili v Římě Světového setkání mladých zasvěcených osob organizovaného papežskou Kongregací pro instituty zasvěceného života a komunity apoštolského života. „Snad není ani nutno připomínat, že právě prožíváme Rok zasvěceného života,“ začali vyprávění o své zkušenosti naši spolubratři André a Karel.

více zde