Archiv novinek

Exercicie uprostřed Dolomit

S koncem druhého formačního a studijního roku v Mezinárodním scholastikátu v Římě přišlo léto, ve kterém se běžně jezdí do Aix a pak také na duchovní cvičení sv. Ignáce, která trvají celý jeden měsíc. Když už bylo jasné, že se jim nevyhnu, říkal jsem si, že bych raději jel na exercicie na Měsíc než na měsíc. 

více zde

Oblátský světový den mládeže v Polsku 2016

V  roce 2016 se opět po třech letech uskuteční setkání mládeže s papežem, tentokrát v Polsku. Od 25. do 31. července 2016 se v Krakově sejdou mladí z celého světa, aby spolu prožili týden plný nových zážitků, živého společenství a podpořili se vzájemně v žití své víry. Mottem letošního setkání jsou Ježíšova slova: „Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství“.

více zde

Obnova slibů v Římě

V oblátském mezinárodním scholastikátu v Římě pomalu začíná nový studijní a formační rok. Atmosféru nových začátků nám přibližuje náš spolubratr Karel Mec, pro kterého by měl tento ročník být posledním rokem jeho římské scholastické zkušenosti...

více zde

Rok prenoviciátu za námi!

Na svátek archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela 29. září 2014 vstoupili v německém Hünfeldu do prenoviciátu misionářů oblátů tři čeští kandidáti zasvěceného života Jaromír, Oto a Pavel a s nimi také jeden německý zájemce Michael. Uplynul tedy přesně rok od chvíle, kdy se naši kluci plně ponořili do zkušenosti života v řeholní komunitě. Jaký ten rok byl? Co proměnil, co přinesl a co vzal? Odpovědi našich čtyř spolubratří naleznete právě zde.

více zde

Tak už to vypuklo!

Oblátská komunita v Plasích spolu s týmem svých přátel a spolupracovníků se už nějaký čas chystala na včerejší večer (úterý 22. září), kdy se v manětínském kulturním domě uskutečnilo první setkání z cyklu Kurzu víry pro dospělé.

více zde

Jak dopadl prázdninový Senegal?

O tom, že náš scholastik André OMI měl možnost strávit letošní prázdniny v Senegalu, jsme už psali. Ale jak jeho misijní zkušenost nakonec proběhla? A co si kromě obligátní malárie přivezl nazpět do Říma?

více zde

Hebrejština v Mohuči

Z Německa se nám po delší době ozvali opět naši prenovicové. Tentokrát z kurzu biblické hebrejštiny v Mohuči.

více zde

Bez hábitu naživo v Plasích

Od úterý 1. září do čtvrtka 3. září se plaská oblátská komunita stala dočasným domovem pro sedmičlenný televizní štáb televize Noe, který se k nám přes celé Česko vydal natočit další díl z cyklu „Bez hábitu naživo“. Jde o řadu přímých přenosů, které v rámci Roku zasvěceného života přibližují divákům život jednotlivých řeholních komunit.

více zde

Klokotská misijní cesta

V sobotu 29. srpna bylo možné navštívit najednou hned dvě exotické země. O svém ročním dobrovolnickém pobytu totiž přijely do Klokot popovídat hned dvě dobrovolnice ze salesiánského projektu Cagliero. Informaci je třeba doladit o další tři země, z nichž pocházeli účastníci celodenního programu – Slovensko, Polsko a Česká republika.

více zde

OMI-kids aneb klokotské prázdninové ohlédnutí

V polovině července se v klokotské farnosti spravované misionáři obláty konal dětský prázdninový tábor, ale nebyl to, jak nám napsala jedna z jeho účastnic tábor ledajaký. V těchto dnech se totiž klokotské děti - označující samy sebe jako OMI-kids - ocitly v 15. století… 

více zde

Jak prenoviciát z Německa přežil a prožil brigádu v Česku

Jak už jistě víte, proběhl v půlce srpna v západních Čechách další ročník dobrovolnické brigády Workship. Letos byl ovšem obzvláštněn nejen exotickou skupinou z Brna, ale pomoc přijela i z opačné světové strany, počty totiž dorovnali kluci z Německa – celý prenoviciát z Hünfeldu (Ota, Míra, Pavel a Michael) v čele s novicmistrem o. Norbertem a scholastikem Christianem, který přijel dokonce z formační komunity v Římě.

více zde

Ohlédnutí za Workshipem

Už potřetí se v druhé polovině srpna sjeli do Manětína na severním Plzeňsku mladí lidé z nejrůznějších koutů nejen Česka, aby přímo ve městě, ale i na rozsáhlejším území kolem Manětína, Nečtin a Plas pomohli tam, kde je to třeba.

více zde

Zpověď o. Martina, OMI pro Tiskové středisko ČBK

Facebookový profil Tiskového střediska ČBK publikuje u příležitosti Roku zasvěceného života rozhovory s řeholníky a řeholnicemi. Jako čtvrtý v pořadí přišel na řadu oblát!

více zde

Prenovicové po oblátských stopách v Polsku

Naši čtyři prenovicové - Míra, Oto, Pavel a Michael - se počátkem srpna vydali do Polska na zaslouženou dovolenou. Spolu se svým novicmistrem navštívili nejdůležitější místa spjatá s obláty. Jestli šlo nakonec vážně o odpočinek a opravdovou dovolenou, posuďte sami...

více zde

Tři, dva, jedna... Workship!

Bez práce nejsou koláče. A protože ani práce se nezorganizuje sama, sjel se přípravný tým dlouho očekávaného Workshipu týden před oficiálním začátkem akce na faře v Plasích. Již potřetí se chceme pokusit dostat se obyvatelům Manětína a okolních vesnic do jejich zahrad a stodol pod záminkou dobrovolnické práce, kterou nabízíme všem potřebným. 

více zde