Archiv novinek

Mladí asociovaní: "ano" podruhé

Vůbec nechápu, jak se to stalo, ale už tomu bude rok, co jsme v Hünfeldu poprvé skládali náš asociační slib a stali jsme se oficiálně, na plno a zcela vážně součástí oblátské rodiny. A tak jsme se zase po čase sešli s naší skupinkou mladých asociovaných...

více zde

Workship IV.: Grande André!

Milý OMIGangu,
tímto dopisem bych vám všem chtěl poděkovat za uplynulý týden na Workshipu.
„Když Bůh prozařuje“… To je pro mě výraz, který nejlépe vystihuje týden, který jsem s vámi mohl prožít. Jsem ještě stále mimo z těch všech dojmů minulého týdne. 

více zde

Workship III.: síla, síla, síla!

Jako každý rok se po Workshipu cítím opět hrozně unavená, přejezená, ale hlavně obrovsky šťastná a požehnaná. Nikde člověk nepozná sám sebe tak jako ve společenství, nikdy neuvidí Boha tak konkrétně, jako mezi lidmi. 

více zde

Charisma sv. Evžena žije!

Uplynul skoro už měsíc od naší GECO (zkratka z italštiny: mladí a oblátské charisma) zkušenosti, kterou jsme prožili v mateřském domě Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné v Aix-en-Provence. Prvotní nadšení a entusiasmus, který jsem po té týdenní akci cítil, už logicky opadnul pod přívalem každodenního života.

více zde

Workship II.: Z evangelia do evangelia

Z evangelia do evangelia. To by byl vhodný titulek, který shrnuje mé pocity z letošního Workshipu. I když jsem byl postaven do role koordinátora, tak jsem teprve na začátku přípravného týdne pochopil, kam vlastně sahají workshipové kořeny...

více zde

Kubíček: od křtu do noviciátu

Tento způsob léta zdá se mi poněkud... nepojmutelným! Prostě je těch krásných a silných zkušeností tolik, že je toho na jednoho nějak moc. Ještěže, jak říkají naše Konstituce, nacházíme jednotu svého života v Kristu. Opravdu... to, co propojuje Úlet, Jump, Workship, Konferenci, GECO, primice, exercicie, svatby a kdovíjaké ještě další prázdninové události, je naštěstí On. A blíž právě k Němu, který se před dvěma sty lety ukázal sv. Evženovi jako jeho osobní milující Spasitel a poslal ho k těm nejopuštěnějším, se teď vydává i náš Jakub. Radikálně blíž!

více zde

Workship I.: Nikdo nemá větší lásku!

Pátý ročník Workshipu máme za sebou. Nemohl přinést nic nového, vždyť už dobře víme, jak to všechno funguje. Rutina… Nenašli bychom méně pravdivé shrnutí právě proběhlé dobrovolnické brigády pořádané oblátskou mládeží spolu s obláty.

více zde

Hukot, mazec a křty!

V sobotu 19. srpna proběhlo udílení svátosti křtu opravdu v oblátském misijním duchu pod širým nebem. V romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi, kde se obláti z plaské komunity snaží už mnoho let "být blízcí lidem", bylo pokřtěno jedenáct dětí. 

více zde

Čerstvý Zpravodaj MMD

V prázdninovém vydání Zpravodaje MMD se dočtete o tom, proč je dobré o prázdninách odpočívat a zda odpočívají i misionáři. Přibližujeme vám prosby po hurikánu z Haiti, stavbách misijních stanic nedaleko Kalkaty i o vzdělávání katechistů v Angole, vše pod značkou OMI.

více zde

Hurá do noviciátu!

Nikdo mi můj život nebere, dávám ho sám od sebe.“ (Jan 10,18) Během uplynulých měsíců se ve mně tato Ježíšova slova často ozývala. Je totiž pomalu u konce mé dvou a půlroční období prenoviciátu v kongregaci misionářek oblátek. 

více zde

Na prahu Afriky... proti předsudkům

Melánka, naše prenovicka misionářek oblátek, se o letošních prázdninách vydala na cestu do Maroka... Keď som mala 17 rokov, chcela som byť misionárkou v Afrike. Presne na toto som si spomenula, keď som sa pred nedávnom vrátila z Maroka, kde sme spolu s misionárkami oblátkami a štyrmi dobrovoľníkmi strávili dva týždne v prístavnom meste Tanger.

více zde

U oblátek a s oblátkami...

Na začátku, přesně před rokem, byl nápad. Pak se z něho stal sen a ten postupně přešel do velkého úsilí a nakonec do reality. Jsem tady, ve Španělsku. A podařila se mi splnit i ta jediná podmínka, kterou jsem si sama pro sebe dala. 

více zde

Zvláště ulítlý Úlet 2017

Letošní Úlet byl celý o „bytí“. Být nebo mít, být s kým, být pro koho, být pro Boha, být kým. My průvodci (takhle jsme se jako tým oficiálně pojmenovali) jsme tak spolu s účastníky zabrousili na tenký led existence a ptali se sami sebe, na čem či na kom stojí vlastně náš život. 

více zde

Malý princ na Klokotech. A taky Hyppolite a Mami...

I oblátská rodina je o prázdninách z velké části zaměstnána setkáními nejrůznějšího druhu s dětmi a mladými. A tak se dokonce i v téže dny prolíná několik táborů a jiných akcí pro nejmenší, menší a trochu větší: Úlet, Sommerklostercamp anebo třeba... Klokotábor!

více zde

Tomu říkám formace!

Ahoj všichni! Tento víkend probíhalo v naší komunitě hodnocení uplynulého akademického roku. Začalo se jednodenní duchovní obnovou, pak se den a půl mluvilo o konkrétních aspektech našeho života (studium, apoštolát, modlitba, komunita, oblátská formace, práce, odpočinek atd.). 

více zde