Archiv novinek

Navzdory všem hranicím

Minulou středu 25. března jsem ve vězení zažil zvláštní moment modlitby a sjednocení napříč hranicemi různých denominací a národů. Na tento den vyzval papež František všechny křesťany k tomu, aby se v pravé poledne spojili v modlitbě Otče náš.

více zde

Jsme v tom spolu čím dál víc!

Evropa je v současné době hlavním střediskem nákazy novým koronavirem, jenže v Africe tiká časovaná bomba... Naší pomoci bude jistě zapotřebí. Ne zítra, ale dnes. 

více zde

Česko a Zimbabwe: tak daleko a tak blízko!

Včera, týden od pátku třináctého, jsem se dlouho do večera díval na televizi. Máme tu satelitní, takže když si pustíme dieslový agregát (elektřina ze sítě jde většinou jen pár hodin v noci), můžeme si ji dokonce i pustit. 

více zde

Izolovaní, ale ne osamocení!

Za řeholní rodinu misionářů oblátů a za všechny naše asociované laiky a přátele vás chceme v těchto složitých a těžkých časech povzbudit a dodat vám všem, stejně jako sobě samotným, naději, že Hospodin právě i tyto chvíle proměňuje v "čas příhodný" naplněný zvláštní milostí, která nám může poskytnout zcela jedinečnou jistotu jeho přítomnosti a dotknout se nás jeho láskou a blízkostí.

více zde

V karanténě spolu!

Milí přátelé, my, misionáři obláti a celá oblátská rodina v Česku, chceme být všem svým blízkým, příbuzným, farníkům, rodinám, známým i neznámým v této zvláštní postní době VELMI NABLÍZKU. Proto spouštíme projekt „V KARANTÉNĚ SPOLU!“

více zde

Březnový Zpravodaj MMD

V pomalu už jarním Zpravodaji se kromě jiného dočtete novinky o našem spolubratru Patrickovi, OMI, o misijní situaci v Pákistánu a také o kocourkovi Seanovi z Plzně...

více zde

Růst, aby měl Bůh větší prostor.

Únorové setkání zástupců oblátské rodiny (oblátů s věčnými sliby, scholastiků, noviců, asociovaných, sester oblátek) Středoevropské OMI provincie navazovalo v hesenském Hünfeldu na setkání říjnové, kdy jsme zahájili proces hledání společné misijní a komunitní vize do r. 2024.

více zde

Obláti a Velehrad

Začalo to v r. 2010. Tehdy se poprvé malá skupinka studentů z velehradského Stojanova gymnázia setkala s námi obláty. Bylo to tehdy ještě v Kroměříži, kde jsme spravovali jednu z městských farností. Nikdo tehdy jistě nemohl tušit, že začíná něco...

více zde

Jak na povolání...

Koncem ledna se na Velehradě už pravidelně koná setkání řeholnic, řeholníků, diecézních kněží a laiků, kteří pracují v oblasti pastorace duchovních povolání. Tři dny organizované Národním týmem pro pastoraci povolání se letos uskutečnily už potřinácté...

více zde

Setkání mluvčích asociovaných

Jak zakusit krásu a sílu společenství i při pracovním setkáním, to jsme prožili o posledním lednovém víkendu v Hünfeldu na setkání mluvčích jednotlivých skupin oblátských asociovaných. 

více zde

První farní ples pro misie

18. ledna 2020 se poprvé konal ples našich farností v Dražicích. Konal se na podporu misií v Pákistánu, konkrétně jedné školy v Derekabádské poušti. 

více zde

Žít společně evangelium

Žít společně evangelium, tohle byla věta, která stála na začátku vzniku naší komunity a tvoří úplný základ toho, co žijeme a v čem se snažíme růst. „Žít“ naplno, radostně, smysluplně a autenticky, po tom jsme zvlášť v minulém roce nějak víc zatoužili...

více zde

Společný konec roku našich asociovaných

I když jsme na letošní Silvestr jeli trochu s obavami a cestou do Černého lesa ke Koukalům se nám do kufru auta vysypala část pochutin na společný stůl, nakonec všechno dobře dopadlo. 

více zde

Rok 2019 očima našich formandů

Oblátský scholastikát ve Vermicinu nedaleko Říma… to je naše komunita, kde se mladí spolubratři ve formaci připravují na svou misijní službu a na život v apoštolské komunitě. 

více zde

Požehnané Vánoce, přátelé!

Milí přátelé, kteří jste součástí naší nádherné oblátské rodiny, milí přátelé, kteří modlitbou i zcela konkrétními hmotnými způsoby podporujete naši oblátskou misijní činnost v Česku i všude jinde po celém světě, milí přátelé,...

více zde