Jdi zpět

A to všechno o jednom víkendu?! OMIGang jede!

Po úspěšně zvládnutém zkouškovém a chřipkovém období se na únorovém Treffingu sešel OMIgang v téměř plné sestavě. S některými jsme se v Plasích shledali po opravdu dlouhé době, takže páteční večer, tradičně věnovaný sdílení a povídání všeho druhu, byl o to radostnější, hlasitější a protáhl se až do pozdních nočních hodin.
V sobotu jsme zahájili ranní mší svatou a celé dopoledne se pak neslo v duchu poměrně dramatickém. Ve třech menších skupinách jsme dostali za úkol divadelně ztvárnit tři různé úseky Evženova života. Po krátké přípravě a nacvičování došlo na samotná představení a nutno říct, že to byl vskutku náramný kulturní zážitek. Někteří z nás se do své role vložili opravdu s nadšením a ztvárnili svoji postavu natolik přesvědčivě, že by měli zvážit dráhu profesionálního herectví. S napětím jsme sledovali, jak rodina de Mazenod prchá z Aix před Francouzskou revolucí a jak se Evžen vypořádává s pocity vykořenění. Jak se Evžen po návratu z exilu rozhodne svoji zoufalou finanční situaci řešit hledáním bohaté ženy, se kterou by uzavřel výhodný sňatek, a jak tyto odvážné plány nepřízní osudu krachují. A jak jeden nešikovný pařížský portrétista nakonec způsobí, že se Evžen oprošťuje od světských radovánek a dostává se až k nejniternější podstatě svého já.
Sobotní odpoledne jsme si zpestřili vycházkou po stále ještě zasněžených Plasích a klouzačkou na zamrzlém rybníce, v neděli jsme pak na Treffing plynule navázali dalším přípravným setkáním workshipového týmu. Letošní ročník pomalu začíná dostávat konkrétní podobu a slibuje mnohé novinky, takže se máme opravdu nač těšit. A protože se v posledních týdnech rozrostl vozový park OMIGangu o několik nových kousků, proběhlo ještě těsně před odjezdem jáhenské žehnání aut a jejich řidičů. Takže teď už nás ani nepředvídatelné manětínské srny nemohou ohrozit! Lidka Z.