Jdi zpět

Duchovně jsme bojovali...

První postní víkend patřil v Plasích mladým asociovaným. A protože je ta naše asociovaná skupinka rozeseta po celé republice, uběhlo už opět několik měsíců od chvíle, kdy jsme byli všichni naposledy pohromadě, a tak jsme ze společného času chtěli vyždímat co nejvíc a užít si naplno celý víkend. Po dlouhé době jsme měli konečně prostor se zastavit, sdílet, pobýt spolu, diskutovat, kam by naše společenství mělo v budoucnu směřovat dál, a během impulsu na téma „Duchovní boj“ přemýšlet o důležitosti neklidu, smutku a pocitu nekomfortu v našich životech. Stejně jako na minulém setkání byl zastoupen také omi-dorost, který reprezentovala malá Mařenka Izidor. Sice neměla stoprocentní účast na veškerém programu, ale s o to větší vervou se pak zapojovala do našich diskuzí (a Vlastíkových impulsů).
Tentokrát nám to navíc hezky vyšlo na jeden z oblátských svátků. V sobotu jsme totiž slavili papežské schválení oblátských konstitucí. V tento den obláti na celém světě obnovují své řeholní sliby. My jsme tak měli radost, že jsme během večerní chválověadorační modlitby mohli být u toho, když je obnovovali všichni naši čtyři plaští obláti, a že jsme mohli slavit a děkovat společně s nimi. V neděli jsme setkání zakončili netradičním způsobem. Po mši svaté se v opatské konírně konal historicky první farní piknik, kterého jsme se velice rádi zúčastnili. Stoly se prohýbaly pod náloží párků, bábovek, štrůdlů a koblížků. Prostě atmosféra jako stvořená pro ten správný farní teambuilding.
Významným okamžikem víkendu bylo i losování formandů. Jelikož v naší Středoevropské provincii je ve formaci sedm kluků, šest scholastiků a jeden kandidát, a nás mladých asociovaných je taky přesně sedm, každý jsme si vylosovali jednoho z nich, který nám byl speciálně svěřen do modlitby. Nutno podotknout, že tahle modlitební adopce kluků vyvolala mezi námi veliký nadšený rozruch. A tak se kluci opravdu nemají čeho bát, modlíme se za ně o sto šest. Liduška a Kačka