Jdi zpět

Kubíček: od křtu do noviciátu

Tento způsob léta zdá se mi poněkud... nepojmutelným! Prostě je těch krásných a silných zkušeností tolik, že je toho na jednoho nějak moc. Ještěže, jak říkají naše Konstituce, nacházíme jednotu svého života v Kristu. Opravdu... to, co propojuje Úlet, Jump, Workship, Konferenci, GECO, primice, exercicie, svatby a kdovíjaké ještě další prázdninové události, je naštěstí On. A blíž právě k Němu, který se před dvěma sty lety ukázal sv. Evženovi jako jeho osobní milující Spasitel a poslal ho k těm nejopuštěnějším, se teď vydává i náš Jakub. Radikálně blíž!

Sobota 2. září 2017 19:00
Marino Laziale (Itálie)
Jakub Jiří Michael Popelka
Vstup do noviciátu misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (OMI)

Kuba se setkal s obláty jako čerstvý konvertita při svém studiu Církevního gymnázia v Plzni. Vstoupil do oblátského společenství mladých OMIGang a podílel se na jeho životě a evangelizačně-pastorační činnosti (Workship, Light4You, duchovní cvičení pro mládež…). Na konci roku 2013 se stal členem plaské Komunity Vtěleného Slova. K oblátské rodině se ještě pevněji přimknul svým vstupem do formace mladých asociovaných. Rozlišování povolání ho ale přivedlo k tomu, že 27. října 2016 vstoupil v německém Hünfeldu do prenoviciátu OMI. V dubnu 2017 odjel do italského Marina, kde ve své řeholní formaci pokračuje.

Sám ve shonu mezi Workshipem a odjezdem na přípravné exercicie napsal: "Právě jsem se po dovolené vrátil zpět do Itálie, kde jsem před tím strávil tři měsíce, část svého prenoviciátu. Také jsem se zde učil italštinu společně se třemi scholastiky, kteří se mnou už před tím byli v německém Hünfeldu, tenkrát ještě jako novicové. Dnes začínají duchovní cvičení, která mě a další dva spolu-prenovice mají přivést k sobotnímu vstupu do noviciátu. Ti druzí dva jsou: Bruno Palaia z Kalábrie a Stefano Tasca z Valle d’Aosta. Čeká nás společný rok pod dohledem novicmistra otce Giuseppe Rubina, OMI. Já osobně se do noviciátu moc těším, hlavně proto, že touto částí formace půjdeme ve třech."