Archiv novinek

Další naslouchárna, tentokrát v Jihlavě

S radostí oznamujeme, že dva roky po založení Naslouchárny Betlehem v Plzni se zrodila naslouchárna také v Jihlavě. Dostala přízvisko Na Chorebu. Naslouchárna je místem, kde se naslouchá lidským osudům, trápením i radostem těch, kteří se z různých důvodů dostali na okraj společnosti. 

více zde

Jen taková návštěva "na skok"

Šlo jen o takovou návštěvu na skok, jenže to by naším provinciálem nesměl být náš Felix, aby třeba jen dvoudenní krátké návštěvy nevyužil k tomu, aby se začaly dít velké věci. Na přelomu června a července tedy přijel na svou už několikátou návštěvu Česka...

více zde

Čtyři tuny mouky a začátek nové misie

Zdravím vás, milí přátelé. Po delší době se opět hlásím s krátkou zprávou ze Zimbabwe. Lockdown sice dál trvá, ale některé věci se, zdá se, začínají dávat do pohybu. Jen čtěte dál.

více zde

Květnový Zpravodaj MMD

Stejně jako naše současná doba je i aktuální číslo oblátského misijního zpravodaje poznamenané stále probíhající pandemií. To ale vůbec neznamená, že se oblátská misijní činnost na celém světě zastavila. Právě naopak... Těžký čas nás všechny přinutil k tomu, abychom hledali nové cesty, nové přístupy, nové způsoby, jak i nadále být blízko těm, kteří nám byli svěřeni, a těm, kteří naši službu a přátelství nejvíce potřebují. Proto nás květnový výtisk zavede nejen za našimi scholastiky do italského Vermicina, ale také do Zimbabwe a Pákistánu. 

více zde

Vsaď na evangelium!

Komunita Vtěleného Slova je každoročně obnovovaným společenstvím mladých mužů, kteří chtějí svůj život vsadit na Boží slovo, přesvědčit se o tom, že tam, kde jsou dva nebo tři shromážděni v Ježíšově jménu, je On opravdu uprostřed nich, působí mezi nimi a proměňuje jejich životy (srv. Mt 18,20).
První komunita vznikla podle oblátského italského vzoru "Centro giovanile" v r. 2012 v Plasích. A každý rok byl jiný... Jde o obyčejný život, do kterého každý přináší to své: svá vlastní obdarování, talenty, radosti, svůj způsob prožívání víry a také své slabosti a omezení.

více zde

Střípky z karantény: oblátský scholastikát Vermicino

Zdravím vás všechny z krásného Říma! Upřímně nevím, co se teď v Římě děje, protože jsem už více než sedm týdnů nevykročil na ulici. Všichni, kdo sledujete zprávy z Itálie, víte, že situace není snadná. V Římě je ale situace stabilní a moc nakažených tu není. 

více zde

Novinky z karanténního Zimbabwe

Milí přátelé, srdečně vás zdravím tady od nás z buše! Prý teď máte kvůli karanténě spoustu volného času, tak vám posílám něco na čtení. U vás na severu se touhle dobou příroda probouzí po zimním spánku.

více zde

Velikonoce v obýváku

Milí přátelé, letošní výjimečná situace si vyžaduje výjimečné prostředky. Možná si stejně jako my ani vy nedokážete představit, že skončí velikonoční vigilie nebo slavnostní eucharistie na Neděli Vzkříšení a my se nebudeme moci společně obejmout, přiťuknout si skleničkou "bohemky", 

více zde

Pomoc pro Zimbabwe!

V čase všudypřítomné nouze a mnoha potřeb na všech frontách se na vás obracíme s prosbou i my, misionáři obláti spolu s celou oblátskou rodinou. Více než kdykoli jindy si právě teď uvědomujeme, že jsme všichni opravdu jedna rodina...

více zde

Navzdory všem hranicím

Minulou středu 25. března jsem ve vězení zažil zvláštní moment modlitby a sjednocení napříč hranicemi různých denominací a národů. Na tento den vyzval papež František všechny křesťany k tomu, aby se v pravé poledne spojili v modlitbě Otče náš.

více zde

Jsme v tom spolu čím dál víc!

Evropa je v současné době hlavním střediskem nákazy novým koronavirem, jenže v Africe tiká časovaná bomba... Naší pomoci bude jistě zapotřebí. Ne zítra, ale dnes. 

více zde

Česko a Zimbabwe: tak daleko a tak blízko!

Včera, týden od pátku třináctého, jsem se dlouho do večera díval na televizi. Máme tu satelitní, takže když si pustíme dieslový agregát (elektřina ze sítě jde většinou jen pár hodin v noci), můžeme si ji dokonce i pustit. 

více zde

Izolovaní, ale ne osamocení!

Za řeholní rodinu misionářů oblátů a za všechny naše asociované laiky a přátele vás chceme v těchto složitých a těžkých časech povzbudit a dodat vám všem, stejně jako sobě samotným, naději, že Hospodin právě i tyto chvíle proměňuje v "čas příhodný" naplněný zvláštní milostí, která nám může poskytnout zcela jedinečnou jistotu jeho přítomnosti a dotknout se nás jeho láskou a blízkostí.

více zde

V karanténě spolu!

Milí přátelé, my, misionáři obláti a celá oblátská rodina v Česku, chceme být všem svým blízkým, příbuzným, farníkům, rodinám, známým i neznámým v této zvláštní postní době VELMI NABLÍZKU. Proto spouštíme projekt „V KARANTÉNĚ SPOLU!“

více zde

Březnový Zpravodaj MMD

V pomalu už jarním Zpravodaji se kromě jiného dočtete novinky o našem spolubratru Patrickovi, OMI, o misijní situaci v Pákistánu a také o kocourkovi Seanovi z Plzně...

více zde