Archiv novinek

Oblátská rodina slavila! Nechyběla ani disco koule.

O víkendu se uskutečnilo setkání nevídaných rozměrů. V táborských Klokotech se sešli členové OMI rodiny, aby společně oslavili 200 let ode dne, kdy sv. Evžen de Mazenod zahájil spolu se svými prvními spolubratry společný život, a položil tak základy budoucímu řeholnímu společenství misionářů oblátů. 

více zde

I tak vypadají přípravy na oslavy...

Naši tři prenovicové právě prožívají druhý běh své praxe po oblátských komunitách Středoevropské Provincie. Oto pobývá ve Zwickau, Michi v Schemmerhofenu a Pavel tráví necelých 14 dní nedaleko holandských hranic v Burlo. A právě Pavel se s námi podělil o pár zkušeností a dojmů. I tak se dá prožívat čas bezprostředních příprav na oslavy našeho založení.

více zde

omi200.wordpress.com

Dvousetleté výročí založení Kongregace misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné (OMI) je výbornou příležitostí k návratu k našim kořenům a k tomu, abychom v nich i dnes nacházeli nevyčerpatelný zdroj inspirace k prožívání charismatu, které od Boha dostal sv. Evžen de Mazenod. 

více zde

Oslavy v plném proudu

Už třetí rok se v rámci tzv. „Oblátského Triennia“ připravujeme na oslavy dvou set let od založení misionářů oblátů (OMI), které vyvrcholí letos 25. ledna, kdy si připomeneme den, který v roce 1816 znamenal oficiální zahájení života a služby budoucí misijní kongregace. 

více zde

OMIGang, P. Jens, Plasy, Techmania... Silvestr!

Poslední prosincové dny patřily na faře v Plasích k těm rušnějším. Skupinka mladých sem přijela prožít společné chvíle při silvestrovském slavení a vítání nového roku. 

více zde

Na konci roku společně

Silvestrovské setkání OMI rodin aneb rodiny oblátských farností z Plzně, Tábora i Londýna se sešly ke společnému slavení konce roku.

více zde

Radostné a požehnané Vánoce!

25. ledna 2016 uplyne přesně 200 let od chvíle, kdy sv. Evžen de Mazenod spolu se svými prvními spolubratry zahájili v Aix-en-Provence společný život a apoštolát.
Od té doby se nově vzniklé společenství misionářů oblátů snaží být co nejblíže lidem a hlásat zvláště těm nejopuštěnějším radostnou zvěst o Boží lásce k člověku, o Lásce, která se stala tělem a přebývala mezi námi.

více zde

Rok na Západní Sahaře

Český oblát Tomáš Vyhnálek, OMI se vrátil po téměř roční misijní zkušenosti v Západní Sahaře zpět do domovské Středoevropské provincie. V současnosti působí jako kaplan ve dvou farnostech v jižní části Vídně. Přinášíme část rozhovoru, který o. Tomáš poskytl zpravodaji klokotské farnosti.

více zde

Vánoční dílna a projekt Kongo

V sobotu 19. prosince proběhla již tradiční vánoční dílna pro děti a dospělé nejen z klokotské farnosti. 

více zde

Vánoční pozdrav z Madridu

Ze svého španělského prenoviciátu se nám ozvala první česko-slovenská kandidátka misionářek oblátek Melánia Magdová.

více zde

Adventní OMITreffing jak má být!

Stalo se již tradicí, že naše společenství mladých OMIGang, které se schází kolem oblátské komunity v Plasích, podniká při svém pravidelném předvánočním setkání různé výjezdy a akce, během nichž se snaží pomoci nebo jen tak udělat radost potřebným a potěšit opuštěné. 

více zde

Předvánoční Nightfever

V pátek 18. prosince se v Plzni konal již druhý Nightfever, opět pořádaný skupinou mladých shromážděných kolem komunity misionářů oblátů v Plasích ve spolupráci s plzeňským DCM. 

více zde

Nová tradice?

Možná se rodí nová tradice. Už podruhé se totiž skupina oblátské mládeže vydala právě o adventní neděli „Gaudete“ do německého Hünfeldu. A už zdaleka nejde jen o návštěvu naší prenoviciátní komunity...

více zde

Náš prenovic Pavel mezi uprchlíky

Nedílnou součástí oblátské řeholní formace jsou i prodloužená praktika, která mají našim prenovicům, novicům a scholastikům umožnit co nejlépe poznat službu a život oblátských komunit, ale zároveň "ochutnat" práci s těmi nejchudšími a nejopuštěnějšími. O jednu takovou zkušenost se s námi podělil náš Pavel.

více zde

List o. generála ke slavnosti P. Marie Neposkvrněné

Slavnost Panny Marie Neposkvrněné je titulární slavností misionářů oblátů (OMI). Při této příležitosti se již tradičně obrací ke kongregaci otec generál se svým dopisem a v posledních letech ho věnuje nejen oblátům samotným, ale celé OMI rodině. Proto ho nyní nabízíme i všem přátelům a členům naší oblátské rodiny.

více zde