Archiv novinek

Radost v romské komunitě

Sobota 31. října byla velkým dnem pro šest dětí z romské komunity v Dobré Vodě u Toužimi. V ten den totiž poprvé přijaly svátost smíření a eucharistii. 

více zde

Bohoslužba pro lidi bez domova

Ve středu 14. října 2015 proběhla v Kostele Panny Marie Nanebevzaté v Táboře – Klokotech bohoslužba slova pro lidi bez domova.

více zde

Setkání o pastoraci mládeže v Pozuelu

Od 23. do 29. října se v Pozuelu de Alarcón, nedaleko Madridu, konalo evropské setkání zástupců oblátské mládeže, zástupců misionářů oblátů a zasvěcených osob sdílejících s obláty charisma zakladatele sv. Evžena de Mazenod. Náplní každoročního setkání Evropské komise pro pastoraci mládeže a povolání (CPJVE) byla tentokrát hlavně příprava Oblátského světového kongresu o misii s mládeží, který proběhne u příležitosti dvoustého výročí založení naší kongregace misionářů oblátů v Aix-en-Provence. 

více zde

O. Günther, OMI přednášející...

V pondělí 19. října byl o. Günther Ecklbauer, OMI, který je v současné době členem oblátské komunity v Plasích, pozván na Katedru blízkovýchodních studií Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, aby před studenty promluvil o své práci a o svých zkušenostech z Pákistánu. 

více zde

Misijní neděle v Plasích

V neděli 18. října se v Plasích u příležitosti Světového dne misií konalo již tradiční Misijní štrúdlování. Po eucharistické slavnosti věnované zvláště rodinám s dětmi se v oblátské komunitě sešlo asi čtyřicet lidí, dospělých i dětí, aby vydražili napečené dobroty. Výtěžek půjde jako každý rok na konkrétní projekty Papežských misijních děl.

více zde

Distriktní komunita Klokoty - Plasy

V sobotu se v naší komunitě v Táboře – Klokotech sešli všichni členové české části Středoevropské provincie OMI spolu s o. provinciálem Stefanem Obergfellem, OMI. Hlavním bodem společného jednání bylo oficiální ustanovení distriktní komunity „Česko: Klokoty – Plasy“. 

více zde

Asociovaní opět po roce v Hünfeldu

Počátkem října se již tradičně v hesenském Hünfeldu koná výroční setkání oblátských asociovaných laiků. Letošního víkendového zasedání těch, kteří ve Středoevropské provincii misionářů oblátů sdílejí charisma sv. Evžena de Mazenod a snaží se být uprostřed světa misionáři a svědky Kristovy lásky, se účastnilo na devadesát asociovaných, kandidátů a také doprovázejících oblátů.

více zde

Rozhovor s o. Günthrem, OMI

V plzeňské příloze jednoho z nejčtenějších českých deníků vyšel na počátku října rozhovor s o. Günthrem, misionářem oblátem, který se z Rakouska dostal přes Česko až do Pákistánu, Libanonu a Egypta. V současnosti působí v oblátské komunitě v Plasích. 

více zde

S osmnácti autobusy v Římě!

Do Říma s téměř osmi sty žáky a asi stovkou rodičů a učitelů a to vše v osmnácti autobusech? Šílená myšlenka? Asi ne dostatečně, protože právě před pár dny se tato „šílenost“ stala skutečností. A právě o ni se s námi z Itálie podělil jeden z účastníků: náš scholastik Petr, OMI.

více zde

Probuďte svět!

Od 15. do 19. září se naši scholastici z Mezinárodního scholastikátu v Římě a „Evropského“ scholastikátu ve Vermicinu účastnili v Římě Světového setkání mladých zasvěcených osob organizovaného papežskou Kongregací pro instituty zasvěceného života a komunity apoštolského života. „Snad není ani nutno připomínat, že právě prožíváme Rok zasvěceného života,“ začali vyprávění o své zkušenosti naši spolubratři André a Karel.

více zde

Exercicie uprostřed Dolomit

S koncem druhého formačního a studijního roku v Mezinárodním scholastikátu v Římě přišlo léto, ve kterém se běžně jezdí do Aix a pak také na duchovní cvičení sv. Ignáce, která trvají celý jeden měsíc. Když už bylo jasné, že se jim nevyhnu, říkal jsem si, že bych raději jel na exercicie na Měsíc než na měsíc. 

více zde

Oblátský světový den mládeže v Polsku 2016

V  roce 2016 se opět po třech letech uskuteční setkání mládeže s papežem, tentokrát v Polsku. Od 25. do 31. července 2016 se v Krakově sejdou mladí z celého světa, aby spolu prožili týden plný nových zážitků, živého společenství a podpořili se vzájemně v žití své víry. Mottem letošního setkání jsou Ježíšova slova: „Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství“.

více zde

Obnova slibů v Římě

V oblátském mezinárodním scholastikátu v Římě pomalu začíná nový studijní a formační rok. Atmosféru nových začátků nám přibližuje náš spolubratr Karel Mec, pro kterého by měl tento ročník být posledním rokem jeho římské scholastické zkušenosti...

více zde

Rok prenoviciátu za námi!

Na svátek archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela 29. září 2014 vstoupili v německém Hünfeldu do prenoviciátu misionářů oblátů tři čeští kandidáti zasvěceného života Jaromír, Oto a Pavel a s nimi také jeden německý zájemce Michael. Uplynul tedy přesně rok od chvíle, kdy se naši kluci plně ponořili do zkušenosti života v řeholní komunitě. Jaký ten rok byl? Co proměnil, co přinesl a co vzal? Odpovědi našich čtyř spolubratří naleznete právě zde.

více zde

Tak už to vypuklo!

Oblátská komunita v Plasích spolu s týmem svých přátel a spolupracovníků se už nějaký čas chystala na včerejší večer (úterý 22. září), kdy se v manětínském kulturním domě uskutečnilo první setkání z cyklu Kurzu víry pro dospělé.

více zde