Archiv novinek

Pokoj vám!

„Za chvíli půjdeme na velikonoční vigilii; budeme zpívat Exultet a chválit toho, jehož bolest nás osvobodila od hříchu a viny.
Noc plná světla, noc osvětlená Kristem.
Každý večer svého života budu vzpomínat na tuto zářivou noc, abych se mohl znovuzrodit v odvaze a lásce."

více zde

První letošní Zpravodaj MMD

Příznivci oblátských misií a jejich dobrodinci naleznou v letošním prvním čísle Zpravodaje Mariánského misijního díla nejen pravidelné zamyšlení tentokrát nad aktuálním tématem uprchlické krize viděným a interpretovaným ve světle Svatého roku Božího milosrdenství, ale samozřejmě i novinky z oblátského světa: Paraguaye, Indie, Bangladéše, Nigérie... Součástí tohoto vydání je také přehled naší finanční bilance za rok 2015.

více zde

Exkluzivně z Hünfeldu!

Slavnost svatého Josefa, která letos připadla na sobotu před Květnou nedělí, byla v oblátské rodině Středoevropské provincie opravdu nabitá událostmi. Většina z českých oblátů a mladých se podílela na oslavě Světového dne mládeže, starší skupina asociovaných laiků se sešla na Klokotech, ale liturgie, kterou jsme všichni s rozechvěním a radostí sledovali na dálku, probíhala v německém Hünfeldu.

více zde

Dva biskupové, noční pouť a něco navíc

Již tradičně se v sobotu před Květnou nedělí slaví v diecézích celého světa Světový den mládeže. Takzvaného Setkání mládeže s biskupem se pravidelně účastní i oblátská mládež ze společenství OMIGang v plzeňské diecézi. 

více zde

To musíte vidět!

Workship 2016 se blíží! Přihlašování propuklo právě dnes, v neděli 20. března. Přípravný tým složený z členů OMIGangu a oblátských mladých asociovaných ale pracuje již několik měsíců. Minulý týden se sešel na pracovní večeři se starosty obcí, na jejichž území dobrovolnická brigáda probíhá. A setkání to bylo vpravdě milé a úspěšné.

více zde

V Aix o misii s mládeží

O prvním březnovém víkendu se do našeho mateřského domu v Aix-en-Provence sjelo na třicet účastníků II. celosvětového oblátského kongresu o misii s mládeží. Po australském Sydney v r. 2008 se tentokrát po pěti zástupcích z každého OMI regionu setkalo na jihu Francie, aby společně zhodnotili ušlý kus cesty, ale především se zamýšleli nad tím, jak dál.

více zde

Update naší formační komunity

V neděli 28. února prošla naše formační komunita v německém Hünfeldu zásadní změnou. Rozrostla se! Máme velkou radost.

více zde

Na cestě k asociování

O minulém víkendu se v Plasích uskutečnilo pravidelné formační setkání skupinky „Pre-aso“, tedy mladých lidí, kteří se od loňského jara připravují na vstup mezi oblátské asociované. 

více zde

Naši prenovicové na misiích

Naši prenovicové Oto, Pavel a Michael, oblátská prenovicka Melánka a další spolubratři se na počátku postní doby stali členy misijního týmu, který se na dvanáct dní vydal do ulic, kostelů, škol a na náměstí německého Würzburgu, aby povzbudili ve víře všechny ty, se kterými se setkali, ale především také sami sebe. 

více zde

Obláti u Františka v Římě

1. Jaké to bylo slavit Popeleční středu s papežem v Římě?
2. Co tě nejvíc oslovilo při setkání s papežem Františkem?
3. Odvážíš si z Říma nějaké slovo nebo myšlenku do své služby misionáře milosrdenství?

více zde

A slavilo se a slavilo...

Kdo nás obláty už trochu zná, ví, že si nenecháme ujít žádnou příležitost ke slavení. A tak se nám scholastikům z Mezinárodního římského scholastikátu poštěstilo, že jsme ten 17. únor, tedy papežské schválení našich Konstitucí, slavili hned třikrát.

více zde

190 let od papežského schválení

I oblátské komunity v Česku oslavily 190. výročí papežského schválení Konstitucí a pravidel, a tedy i celé Kongregace misionářů oblátů P. Marie Neposkvrněné. 

více zde

Misionáři milosrdenství "made by OMI"

Na návrh plzeňského biskupa Františka Radkovského a přijetím mandátu z rukou papeže Františka se všichni tři členové plaské oblátské komunity: o. Martin, o. Günther a o. Vlastimil stali pro Svatý rok Božího milosrdenství Misionáři milosrdenství. O. Martin a o. Günther si pro jmenovací dekret jeli do Říma osobně. Papež František jmenoval a rozeslal přes 1000 kněží - misionářů milosrdenství z celého světa - na Popeleční středu 10. února 2016.

více zde

Workship 2016: přípravy v plném proudu!

Setkání, učení se spolupráci a rozvíjení mezilidských vztahů skrze manuální práci a nezištnou pomoc konkrétním potřebným. To jsou hlavní atributy Workshipu – dobrovolnické brigády, která je od roku 2013 každoročně pořádána na území severního Plzeňska. 

více zde

Na Klokotech o Západní Sahaře

Oblátské Mariánské misijní dílo (MMD) spolu s naší farností v Táboře – Klokotech uspořádaly přednášku o. Tomáše Vyhnálka, OMI o jeho misijním pobytu v Západní Sahaře. Ve středu 3. února si ji do poutního domu Emauzy přišlo poslechnout na třicet lidí. 

více zde