Archiv novinek

Jak dopadl prázdninový Senegal?

O tom, že náš scholastik André OMI měl možnost strávit letošní prázdniny v Senegalu, jsme už psali. Ale jak jeho misijní zkušenost nakonec proběhla? A co si kromě obligátní malárie přivezl nazpět do Říma?

více zde

Hebrejština v Mohuči

Z Německa se nám po delší době ozvali opět naši prenovicové. Tentokrát z kurzu biblické hebrejštiny v Mohuči.

více zde

Bez hábitu naživo v Plasích

Od úterý 1. září do čtvrtka 3. září se plaská oblátská komunita stala dočasným domovem pro sedmičlenný televizní štáb televize Noe, který se k nám přes celé Česko vydal natočit další díl z cyklu „Bez hábitu naživo“. Jde o řadu přímých přenosů, které v rámci Roku zasvěceného života přibližují divákům život jednotlivých řeholních komunit.

více zde

Klokotská misijní cesta

V sobotu 29. srpna bylo možné navštívit najednou hned dvě exotické země. O svém ročním dobrovolnickém pobytu totiž přijely do Klokot popovídat hned dvě dobrovolnice ze salesiánského projektu Cagliero. Informaci je třeba doladit o další tři země, z nichž pocházeli účastníci celodenního programu – Slovensko, Polsko a Česká republika.

více zde

OMI-kids aneb klokotské prázdninové ohlédnutí

V polovině července se v klokotské farnosti spravované misionáři obláty konal dětský prázdninový tábor, ale nebyl to, jak nám napsala jedna z jeho účastnic tábor ledajaký. V těchto dnech se totiž klokotské děti - označující samy sebe jako OMI-kids - ocitly v 15. století… 

více zde

Jak prenoviciát z Německa přežil a prožil brigádu v Česku

Jak už jistě víte, proběhl v půlce srpna v západních Čechách další ročník dobrovolnické brigády Workship. Letos byl ovšem obzvláštněn nejen exotickou skupinou z Brna, ale pomoc přijela i z opačné světové strany, počty totiž dorovnali kluci z Německa – celý prenoviciát z Hünfeldu (Ota, Míra, Pavel a Michael) v čele s novicmistrem o. Norbertem a scholastikem Christianem, který přijel dokonce z formační komunity v Římě.

více zde

Ohlédnutí za Workshipem

Už potřetí se v druhé polovině srpna sjeli do Manětína na severním Plzeňsku mladí lidé z nejrůznějších koutů nejen Česka, aby přímo ve městě, ale i na rozsáhlejším území kolem Manětína, Nečtin a Plas pomohli tam, kde je to třeba.

více zde

Zpověď o. Martina, OMI pro Tiskové středisko ČBK

Facebookový profil Tiskového střediska ČBK publikuje u příležitosti Roku zasvěceného života rozhovory s řeholníky a řeholnicemi. Jako čtvrtý v pořadí přišel na řadu oblát!

více zde

Prenovicové po oblátských stopách v Polsku

Naši čtyři prenovicové - Míra, Oto, Pavel a Michael - se počátkem srpna vydali do Polska na zaslouženou dovolenou. Spolu se svým novicmistrem navštívili nejdůležitější místa spjatá s obláty. Jestli šlo nakonec vážně o odpočinek a opravdovou dovolenou, posuďte sami...

více zde

Tři, dva, jedna... Workship!

Bez práce nejsou koláče. A protože ani práce se nezorganizuje sama, sjel se přípravný tým dlouho očekávaného Workshipu týden před oficiálním začátkem akce na faře v Plasích. Již potřetí se chceme pokusit dostat se obyvatelům Manětína a okolních vesnic do jejich zahrad a stodol pod záminkou dobrovolnické práce, kterou nabízíme všem potřebným. 

více zde

Ze scholastikátu do Senegalu

Prázdniny scholastiků naší provincie jsou opravdu rozmanité. Z afrického Senegalu se nám koncem července ozval náš spolubratr André.

více zde

Srpnové číslo Zpravodaje MMD

V aktuálním čísle Zpravodaje Mariánského misijního díla najdete nejčerstvější informace z Indonésie, Pákistánu, Bangladéše... a ještě mnohem víc.

více zde

Scholastici před věčnou oblací v Aix

Sedmnáct oblátsky intenzivních dní na místě, kde to vše začalo - tak bych vystihl naši „Mazenod Experience“ pro scholastiky před věčnými sliby. 

více zde

Kultura na letošním Workshipu

V týdnu od 16. do 22. srpna se na území Manětínska, Nečtinska a Plaska na severním Plzeňsku uskuteční již třetí ročník dobrovolnické brigády Workship. Misionáři obláti vás spolu se společenstvím mládeže OMIGang zvou na večerní doprovodný program. Těšíme se na vás v Manětíně!

více zde

ÚLeT už potřetí

Už potřetí se v Nečtinech na severním Plzeňsku, na území farnosti spravované misionáři obláty, konal ÚLeT aneb Úžasný letní tah. Týdenního setkání mladých dospívajících lidí od 14 do 18 let se letos zúčastnilo přes třicet mladých a jejich vedoucích. 

více zde