Archiv novinek

Ježíšek a modré vesty

V pondělí 7. října bylo možné zahlédnout v Plzni U Ježíška a následně v okolí řeky Radbuzy víc jak čtyřicet modrých vest, na kterých se nachází i oblátské logo. 

více zde

O vášni a o snech

Setkání o společné budoucnosti a o plánování naší misie jsme v naší provincii zažili v posledních letech hned několik. Letošní říjnové ale bylo v mnohém „poprvé“.
Poprvé šlo o setkání nejen nás, zasvěcených misionářů oblátů se sliby, ale i zástupců naších asociovaných...

více zde

Setkání mladých oblátů

Tak teda naposledy… Setkání mladých oblátů Středoevropské provincie jsem se letos poprávu účastnil naposledy. Už tento rok jsem se jen stěží vešel do desetileté lhůty od věčných slibů, která člověku zaručuje privilegium být „mladým oblátem“. 

více zde

Workship zapsaný v srdci a nějaké to "kurňa"

Sedmý ročník Workshipu provázely zpočátku velké ztráty. Hodně lidi nakonec nepřijelo, tak nás letos bylo necelých padesát. Zato dorazilo spoustu úplně nových tváří z celé republiky a taky pět účastníků z Německa. 

více zde

Změň svůj pohled! S oblátkami v Maroku

Začiatkom augusta sme sa vydali na dvojtýždňovú misijnú skúsenosť do Maroka. Tentokrát nás bolo 15: štyri sestry a jedenásť mladých ľudí, ktorí prijali našu výzvu vyjsť z pohodlia svojich domovov, vyjsť zo seba samých a vydať sa na cestu smerom k tým druhým, iným. 

více zde

Příprava na Workship už posedmé

Posedmé... Zdálo by se tedy, že příprava Workshipu už bude jen rutina. Posedmé… Když člověk hledá věci na dětské odpoledne, už dobře ví, po jaké krabici sáhnout; když sháníš pracovní rukavice, víš, který je to kout v přístřešku plaské fary...

 

více zde

Oči a srdce taky mluví!

Někdo se odlišností bojí. Někdo má strach z různosti kultur, jazyků, tradic. Někdo se obává o svou národní identitu. Ale pokud je člověk křesťanem a k tomu navíc žije misijní charisma, zhluboka vdechuje rozmanitost světa a církve v něm a nemůže stavět hradby ani zdi, ale naopak spoluvytvářet blízkost...

více zde

Sestry oblátky slavily 4. generální kapitulu.

„Veď ja som chcela byť len obyčajnou misionárkou.“ Túto vetu som si opakovala niekoľkokrát počas generálnej kapituly misionárok oblátok, ktorá sa konala v uplynulých dňoch v dedine Los Molinos, vzdialenej asi hodinu cesty autom od Madridu. Celý rok sme sa totiž v našich komunitách pripravovali na túto významnú udalosť v živote našej kongregácie. 

více zde

O. generál Louis v Česku: obláti jsou všude doma.

Samo se to nabízelo… Zastavit se v Česku po mnoha týdnech strávených na cestách po Asii a bezprostředně po čtrnácti náročných dnech interkapitulárního setkání v Polsku a krátké návštěvě tamějšího festivalu pro mladé je přece logické… Tedy alespoň pro našeho otce generála Louise. Zeměpisně to sedí, z Polska domů do Říma se člověk přes Česko vydat může. 

více zde

Karel, OMI a Zimbabwe: oáza a poušť

Misionáři Obláti v Zimbabwe mají na starosti tři farnosti ve městě Bulawayo a také jednu venkovskou misii, St. Luke’s, přibližně v jedné třetině cesty z Bulawaya k Viktoriiným vodopádům. 

více zde

Marijo: skrze slabost k chvále

Drazí přátele oblátské rodiny,
rozhodl jsem se vám napsat ve čtvrtém měsíci svého noviciátu! Noviciát je období, které v naší provincii trvá třináct měsíců a končí složením prvních časných slibů. 

více zde

Duch, modlitba... nic už nebude jako dřív!

Třicítka na krku! Nemluvím teď o mně, pár měsíců mi ještě chybí. Myslím tím Katolickou charismatickou konferenci v Brně. Když si představím, že ji někdo absolvoval už třicetkrát, tak si říkám, že už se musel stát opravdu svatým. 

více zde

Radost z práce i ze stravenky

V pondělí 15. července se uskutečnilo další setkání s lidmi bez domova v Plzni U Ježíška. Po obvyklé mši sv., kterou celebroval P. Martin Sedloň, OMI, hutném občerstvení a krásném sdílení se konalo tentokrát už čtvrté sbírání odpadků. 

více zde

Kříže a objímání

Udělat z lidí lidi rozumné, pak křesťany a nakonec svaté. To byla nosná myšlenka na vůbec prvních společných exerciciích oblátů, oblátských asociovaných, jejich manželů a manželek, zájemců o asociaci a obecně celé oblátské rodiny.

více zde

Pavel, OMI: misie přes pneumatiky

Další akademický rok je za námi! Tedy za našimi scholastiky, kteří prožívají svou studijní i řeholní a misijní formaci v našem evropském scholastikátu ve Vermicinu poblíž Říma. Jaký to byl rok a co nového přinesl?

více zde