Archiv novinek

První český Nightfever v Plzni

Noc z pátku 12. na sobotu 13. června patřila v plzeňském kostele Nanebevzetí Panny Marie prvnímu českému vydání Nightfeveru. U jeho zrodu stáli od samého počátku obláti a mladí z oblátské rodiny.

více zde

Nové číslo Zpravodaje MMD

V čerstvém čísle Zpravodaje z oblátských misií podporovaných z naší Středoevropské provincie na vás čekají nové zprávy z Pákistánu, Indie, Srí Lanky, Jižní Afriky a Konga.

více zde

Květnová žeň našich scholastiků

Květen a s ním již tradičně spojené oblátské slavnosti byl příležitostí k významným osobním událostem našich scholastiků nejen v italském scholastikátu ve Vermicinu, ale i v našem mezinárodním scholastikátu v Římě.  

více zde

Prenoviciátní putování

30. května se naši tři prenovicové - Míra, Oto a Pavel, kteří už takřka rok pobývají spolu se svým německým spolubratrem Michaelem v našem formačním domě v hesenském Hünfeldu, vydali na pouť do Waldürnu, poutního místa asi 140 km od Fuldy. 

více zde

Čekám tě venku!

Karel Mec, OMI, náš spolubratr pobývající v oblátském mezinárodním scholastikátu v Římě se s námi podělil o zkušenosti a dojmy z mládežnické misie v jižní Itálii. Ona taková misie… to je síla!

více zde

Na cestě k věčné oblaci a ke kněžství

Z oblátského „evropského“ scholastikátu v Itálii se ozval náš spolubratr Petr Dombek, který na své cestě k věčným slibům a ke kněžství učinil další důležitý krok. 

více zde

Kongres oblátů v činné službě v Hünfeldu

Pravidelné setkání oblátů Středoevropské provincie, kteří působí v nejrozmanitějších službách, se letos v Hünfeldu konalo od 17. do 21. května. Program se odvíjel od tématu, který pro druhý rok našeho společně prožívaného Trienia, přípravy na dvousetleté výročí našeho založení v r. 2016, zvolila generální správa: Trvalá formace a slib chudoby. 

více zde

Evžen-víkend na Klokotech

Od 15. do 17. května proběhl v Táboře - Klokotech víkend pro mladé především z plzeňské diecéze. U příležitosti Roku zasvěceného života se naše plaská komunita spolu s plzeňským DCM rozhodly představit mladým lidem charisma zakladatele misionářů oblátů sv. Evžena de Mazenod.

více zde

Nová skupinka Mladých asociovaných

U příležitosti setkání asociovaných laiků naší provincie, které proběhlo počátkem května v jihočeském Táboře, vstoupilo do formace asociovaných osm mladých lidí z našeho plaského společenství OMIGang. 

více zde

Eugenmeeting v Česku

Pravidelné každoroční setkání asociovaných laiků z celé Středoevropské provincie (Eugenmeeting) proběhlo letos od 30. dubna do 3. května poprvé v Česku, v jihočeském Táboře.

více zde

Velehrad v Plasích

Tradice pokračuje! Věděli jste, že mateřským klášterem nejstaršího cisterciáckého kláštera na Moravě, tedy Velehradu, je klášter v Plasích? Společná historie těchto dvou míst v současnosti pokračuje. Už několik let pravidelně přijíždějí studenti z velehradského Stojanova gymnázia k oblátům do Plas, aby zde zakusili trochu z „misijnosti“ západních Čech.

více zde

Už tradiční Pánská jízda opět v Plasích

Na Velikonoce pořádá již tradičně oblátská komunita v Plasích Pánskou jízdu, setkání pro mladé muže, kteří chtějí prožít vrchol křesťanského roku trochu neobvykle.

více zde

Noční pěší pouť s Víťou Marčíkem

Po skončení letošního Setkání mládeže plzeňské diecéze s biskupem se skupinka mladých z plaského OMIGangu a KVS spolu s několika mladými odvážlivci z naší diecéze, výborným hercem a, troufnu si říct, naším kamarádem Víťou Marčíkem, jeho skvělými syny Jardou a Víťou ml. vydala na pěší postní pouť do Plas.

více zde

Oblátský prenoviciát na návštěvě v Plasích

29. září 2014, na svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, vstoupili „naši tři kluci“ Jaromír Svoboda, Oto Medvec a Pavel Pec do oblátského prenoviciátu Středoevropské provincie v Hünfeldu. Oficiálně tak započali svou řeholní formaci. Spolu se čtvrtým prenovicem z německého Hesenska Michaelem Klee a novicmistrem Norbertem Wilczekem, OMI vytvářejí malou komunitu uprostřed velkého společenství oblátských kněží a bratří, kteří žijí a pracují v našem největším domě.

více zde