Archiv novinek

Advent: radost ze služby

Vánoční tramvaj je již každý rok součástí našich aktivit předvánočního týdne. Míří do existenčních periferií a snaží se vnést trochu radosti tam, kde se radost sama nerodí. Letošní skupinka mladých byla téměř celá nová, včetně hudebního doprovodu v podání Martina ze skupiny Krpál a jeho kytary.

více zde

Bez kapra a se svíčkovou, ale Vánoce to byly!

Prosincové Light4You už tradičně otevírá plaský předvánoční víkend oblátské mládeže OMITreffing. Modlitební večer v centru Plzně se pro některé křesťany, ale třeba i návštěvníky vánočních trhů nebo jen procházející Plzeňany, kteří se vracejí...

více zde

Zahájeno!

Slavnost Panny Marie Neposkvrněné je jedním z těch nejvýrazněnějších políček v oblátském kalendáři, možná u něj má někdo nakreslené dokonce i srdíčko, protože tady jde opravdu o poctivou srdeční záležitost. Je to slavnost, která nás vede až do hloubky charismatu sv. Evžena...

více zde

Od sněhuláků ke lvům

Připadá mi to už dávno, ale bylo to jen loni v září, co jsem po návratu ze studií z Říma začal svá roční pastorační praktika ve farnosti sv. Petra v Petersbergu a v sousední společně spravované farnosti sv. Pavla ve Fuldě. Naše malá oblátská komunita Mario Borzaga se nachází nedaleko fary, a tak jsem každý den kromě pondělí stoupal do kopce na Petersberg a ptal se sám sebe, co mě asi dnes čeká...

více zde

Připravujeme se na Rok OMI povolání

Před první adventní nedělí se několik oblátů a zástupců oblátské mládeže ze Středoevropské provincie sešlo v Hünfeldu na organizačním setkání Roku oblátských povolání. Českou část provincie reprezentovali Petr, omi, Vlastimil, omi, scholastik Christian, omi (kterého jsme si na rok vypůjčili z Říma na pastorační rok do Plas), náš kandidát Marijo a mladý asociovaný Pepa.

více zde

Naslouchárna Betlehem

Listopadové setkání s lidmi bez domova v Plzni U Ježíška proběhlo velmi požehnaně. Radost nám udělalo snad už definitivní přidělení malého objektu v centru Plzně, který by se měl stát zázemím pro „naslouchání a pomoc“ lidem na okraji. Projekt, který chceme jako spolek K srdci, obláti a místní samospráva uskutečnit, jsme nazvali „Naslouchárna Betlehem“. 

více zde

Předvánoční Zpravodaj MMD

Milí přátelé, přijměte poslední letošní zprávy o dění ve světě oblátských misií. Tentokrát vás chceme poprosit o zapojení do modlitby za oblátská povolání, na něž je zaměřen rok 2018. A pokud chcete udělat vánoční radost třeba na Madagaskaru, máte možnost. My můžeme jen potvrdit, že váš dar putuje do dobrých rukou. Děkujeme vám, že jste s námi.

více zde

Když je Bůh fakt Emanuelem...

My obláti se s málem prostě nespokojíme. Jestli nás Ježíš vyzývá k životu v plnosti a z plnosti, tak bychom ho asi měli vydat fakt celý. To je jeden z důvodů, proč jsem před pár měsíci kývnul na pozvánku o. Jiřího, omi začít dělat něco pro mládež na Klokotech. 

více zde

Spadlo to tam poprvé: Identita

Aby zrno padlo na úrodnou půdu a přineslo stonásobný užitek." K čemu nás tato slova Písma vybízejí? Abychom Božímu slovu nejen naslouchali ušima, přemýšleli nad ním rozumem a rozjímali jej ve svém srdci, ale aby ono pomyslné zrno padlo ještě dál. Aby Slovo pronikalo celým naším tělem a životem, abychom z něj dokázali čerpat posilu a abychom jej uměli předávat dál.

více zde

Misie, misie, misie!

V neděli 29. října večer jsme se sešli na Klokotech… Bylo nás na dvacet: obláti, oblátští asociovaní, mladí z našeho OMIGangu, naši farníci a přátelé… prostě reprezentativní díl naší OMI rodiny. Sešli jsme se, abychom možná začali novou etapu oblátského života v Česku. 

více zde

Oblátská Evropa o povolání

Setkání „Oblátské evropské komise pro pastoraci mládeže a povolání“ (CPJVE)… Už jen samotný název by asi spíš odradil nebo alespoň nevzbudil moc sympatií. Navíc další komise…  Jenže jak už to u oblátů bývá, nejde o žádný formálně strávený čas nad stohy papírů nebo prázdné tlachání o abstraktních pojmech, aby se jen jednoduše učinilo povinnosti zadost.

více zde

Lidé bez domova na duchovních cvičeních

Poslední víkend v září patřil našim lidem bez domova. Trochu jsme asi snili, když jsme se jako společenství K SRDCI rozhodli udělat víkendovou duchovní obnovu pro přátele bez domova. Ale všechno neuvěřitelně vycházelo. Od sehnání fary, přikrývek, polštářů i čistých pyžam až po ideální autobusový spoj. Nakonec nás bylo všech dohromady patnáct. Modlitba, zamyšlení, sdílení, sbírání hub i opékání buřtů. 

více zde

Vězeňská služba od sv. Evžena až po o. Günthra

Minulý rok jsem se na semináři vězeňské duchovní péče, kam jsem byl pozván pro své zkušenosti z islámského světa, seznámil s vězeňským kaplanem P. Františkem Převrátilem z Prahy, který mě potom navštívil a pozval na „zkušenou“ do věznice Vinařice u Kladna. 

více zde

A zase se třásla kolena...

Na přelomu září a října proběhlo v Hünfeldu výroční provinční setkání oblátských asociovaných laiků. Do hünfeldského domu se vypravila i naše skupinka mladých asociovaných, kterou letos čekalo první obnovení slibu.

více zde

Topánky v sprche, koberec naruby...

Tak, a už sú to dva týždne, čo je zo mňa novicka. Ak netušíte, o čo ide, tak sa musím priznať, že pred dvoma týždňami som ani ja sama nemala veľmi predstavu o tom, čo to bude pre mňa znamenať. Vedela som, že je to ďalší krok na mojej ceste povolania, že táto etapa bude trvať jeden rok,...

více zde