Archiv novinek

Africký zpravodaj od br. Karla - Potravy II.: nová misie

Jak už jsem zmínil v první části dopisu, mou první prací v Zimbabwe bude založit jednu novou misii. Jmenuje se St John’s Maraire a je v diecézi Masvingo (čti Mašingo), kde obláti doposud nejsou. Nebudu na to sám, budeme dva. 

více zde

Zázrak u stolu

Čtyři chody… Čtyři chody jsou novým formátem setkávání mladých lidí kolem oblátské komunity v Plasích, který se narodil loni po usilovném přemýšlení o tom, jak dál s těmi dnešními mladými. Ne že by byli horší než dřív. Rozhodně ne! 

více zde

Africký zpravodaj od br. Karla - Potravy na pokračování I.

S radostí se vám konečně hlásím s obsáhlejším dopisem z misie v Zimbabwe. Jak víte, v červnu jsem po dlouhých strastech dorazil do země zaslíbené. Co jsem tu od té doby zažil, o to bych se s vámi chtěl nyní podělit. 

více zde

Asociovaní snili a obnovovali.

Každý rok vyjíždíme na začátku října na západ, do oblátského kláštera v německém Hünfeldu, na provinční setkání asociovaných. Nebývá to ledajaké setkání. Jeden z hlavních důvodů společného víkendu je totiž obnovení naší asociace...

více zde

Ježíšek a modré vesty

V pondělí 7. října bylo možné zahlédnout v Plzni U Ježíška a následně v okolí řeky Radbuzy víc jak čtyřicet modrých vest, na kterých se nachází i oblátské logo. 

více zde

O vášni a o snech

Setkání o společné budoucnosti a o plánování naší misie jsme v naší provincii zažili v posledních letech hned několik. Letošní říjnové ale bylo v mnohém „poprvé“.
Poprvé šlo o setkání nejen nás, zasvěcených misionářů oblátů se sliby, ale i zástupců naších asociovaných...

více zde

Setkání mladých oblátů

Tak teda naposledy… Setkání mladých oblátů Středoevropské provincie jsem se letos poprávu účastnil naposledy. Už tento rok jsem se jen stěží vešel do desetileté lhůty od věčných slibů, která člověku zaručuje privilegium být „mladým oblátem“. 

více zde

Workship zapsaný v srdci a nějaké to "kurňa"

Sedmý ročník Workshipu provázely zpočátku velké ztráty. Hodně lidi nakonec nepřijelo, tak nás letos bylo necelých padesát. Zato dorazilo spoustu úplně nových tváří z celé republiky a taky pět účastníků z Německa. 

více zde

Změň svůj pohled! S oblátkami v Maroku

Začiatkom augusta sme sa vydali na dvojtýždňovú misijnú skúsenosť do Maroka. Tentokrát nás bolo 15: štyri sestry a jedenásť mladých ľudí, ktorí prijali našu výzvu vyjsť z pohodlia svojich domovov, vyjsť zo seba samých a vydať sa na cestu smerom k tým druhým, iným. 

více zde

Příprava na Workship už posedmé

Posedmé... Zdálo by se tedy, že příprava Workshipu už bude jen rutina. Posedmé… Když člověk hledá věci na dětské odpoledne, už dobře ví, po jaké krabici sáhnout; když sháníš pracovní rukavice, víš, který je to kout v přístřešku plaské fary...

 

více zde

Oči a srdce taky mluví!

Někdo se odlišností bojí. Někdo má strach z různosti kultur, jazyků, tradic. Někdo se obává o svou národní identitu. Ale pokud je člověk křesťanem a k tomu navíc žije misijní charisma, zhluboka vdechuje rozmanitost světa a církve v něm a nemůže stavět hradby ani zdi, ale naopak spoluvytvářet blízkost...

více zde

Sestry oblátky slavily 4. generální kapitulu.

„Veď ja som chcela byť len obyčajnou misionárkou.“ Túto vetu som si opakovala niekoľkokrát počas generálnej kapituly misionárok oblátok, ktorá sa konala v uplynulých dňoch v dedine Los Molinos, vzdialenej asi hodinu cesty autom od Madridu. Celý rok sme sa totiž v našich komunitách pripravovali na túto významnú udalosť v živote našej kongregácie. 

více zde

O. generál Louis v Česku: obláti jsou všude doma.

Samo se to nabízelo… Zastavit se v Česku po mnoha týdnech strávených na cestách po Asii a bezprostředně po čtrnácti náročných dnech interkapitulárního setkání v Polsku a krátké návštěvě tamějšího festivalu pro mladé je přece logické… Tedy alespoň pro našeho otce generála Louise. Zeměpisně to sedí, z Polska domů do Říma se člověk přes Česko vydat může. 

více zde

Karel, OMI a Zimbabwe: oáza a poušť

Misionáři Obláti v Zimbabwe mají na starosti tři farnosti ve městě Bulawayo a také jednu venkovskou misii, St. Luke’s, přibližně v jedné třetině cesty z Bulawaya k Viktoriiným vodopádům. 

více zde

Marijo: skrze slabost k chvále

Drazí přátele oblátské rodiny,
rozhodl jsem se vám napsat ve čtvrtém měsíci svého noviciátu! Noviciát je období, které v naší provincii trvá třináct měsíců a končí složením prvních časných slibů. 

více zde