Archiv novinek

Po Vánocích o Vánocích

Moje prvé Vianoce v Španielsku – aké boli?
Že prichádzajú Vianoce, nám bolo jasné už v sobotu v polovici decembra, keď sme sa s deťmi vydali do ulíc našej štvrte Vallecas. Spievali sme koledy, priali ľuďom šťastné a veselé a rozdávali hviezdičky s nápisom “Ježiš sa rodí pre Teba.” 

více zde

Vánoce zase jinak!

Ahoj všichni! S Pájou OMI jsme mluvili o tom, že oba prožíváme Vánoce už ve čtvrté zemi… Pokaždé je to jiné, ale ať je to Rumunsko, Slovensko, Česko, Německo nebo Itálie, všude se v noci z 24. na 25. prosince rozhostí ticho. Ano, i v Itálii! Celá naše komunita byla rozdělená do malých skupin. Někdo zůstal doma, někdo jel na půlnoční do vězení,...

více zde

Sdílení příběhů povolání I. - Oto, OMI

V rámci roku povolání se s vámi se všemi chceme podělit o konkrétní příběhy povolání nás  misionářů oblátů. A začínáme nadějí: jedním z našich scholastiků pobývajících toho času na řeholní a teologické formaci v Itálii: Oto Medvec, OMI!

 

více zde

Požehnané Vánoce!

Radost, vděčnost, úžas a pokojné odevzdání se do Božích rukou vám vyprošují vaši obláti.

více zde

Novinky a přání od oblátek

Už ste mali niekedy pocit, že tvoríte históriu? Alebo aspoň, že niekto tvorí históriu a vy ste toho súčasťou? Ja teda áno a musím sa vám priznať, že je to niečo, čo ma presahuje! Ale na to, aby sme si niečo také mohli naplno uvedomiť, potrebujeme pohľad viery...

více zde

Advent: radost ze služby

Vánoční tramvaj je již každý rok součástí našich aktivit předvánočního týdne. Míří do existenčních periferií a snaží se vnést trochu radosti tam, kde se radost sama nerodí. Letošní skupinka mladých byla téměř celá nová, včetně hudebního doprovodu v podání Martina ze skupiny Krpál a jeho kytary.

více zde

Bez kapra a se svíčkovou, ale Vánoce to byly!

Prosincové Light4You už tradičně otevírá plaský předvánoční víkend oblátské mládeže OMITreffing. Modlitební večer v centru Plzně se pro některé křesťany, ale třeba i návštěvníky vánočních trhů nebo jen procházející Plzeňany, kteří se vracejí...

více zde

Zahájeno!

Slavnost Panny Marie Neposkvrněné je jedním z těch nejvýrazněnějších políček v oblátském kalendáři, možná u něj má někdo nakreslené dokonce i srdíčko, protože tady jde opravdu o poctivou srdeční záležitost. Je to slavnost, která nás vede až do hloubky charismatu sv. Evžena...

více zde

Od sněhuláků ke lvům

Připadá mi to už dávno, ale bylo to jen loni v září, co jsem po návratu ze studií z Říma začal svá roční pastorační praktika ve farnosti sv. Petra v Petersbergu a v sousední společně spravované farnosti sv. Pavla ve Fuldě. Naše malá oblátská komunita Mario Borzaga se nachází nedaleko fary, a tak jsem každý den kromě pondělí stoupal do kopce na Petersberg a ptal se sám sebe, co mě asi dnes čeká...

více zde

Připravujeme se na Rok OMI povolání

Před první adventní nedělí se několik oblátů a zástupců oblátské mládeže ze Středoevropské provincie sešlo v Hünfeldu na organizačním setkání Roku oblátských povolání. Českou část provincie reprezentovali Petr, omi, Vlastimil, omi, scholastik Christian, omi (kterého jsme si na rok vypůjčili z Říma na pastorační rok do Plas), náš kandidát Marijo a mladý asociovaný Pepa.

více zde

Naslouchárna Betlehem

Listopadové setkání s lidmi bez domova v Plzni U Ježíška proběhlo velmi požehnaně. Radost nám udělalo snad už definitivní přidělení malého objektu v centru Plzně, který by se měl stát zázemím pro „naslouchání a pomoc“ lidem na okraji. Projekt, který chceme jako spolek K srdci, obláti a místní samospráva uskutečnit, jsme nazvali „Naslouchárna Betlehem“. 

více zde

Předvánoční Zpravodaj MMD

Milí přátelé, přijměte poslední letošní zprávy o dění ve světě oblátských misií. Tentokrát vás chceme poprosit o zapojení do modlitby za oblátská povolání, na něž je zaměřen rok 2018. A pokud chcete udělat vánoční radost třeba na Madagaskaru, máte možnost. My můžeme jen potvrdit, že váš dar putuje do dobrých rukou. Děkujeme vám, že jste s námi.

více zde

Když je Bůh fakt Emanuelem...

My obláti se s málem prostě nespokojíme. Jestli nás Ježíš vyzývá k životu v plnosti a z plnosti, tak bychom ho asi měli vydat fakt celý. To je jeden z důvodů, proč jsem před pár měsíci kývnul na pozvánku o. Jiřího, omi začít dělat něco pro mládež na Klokotech. 

více zde

Spadlo to tam poprvé: Identita

Aby zrno padlo na úrodnou půdu a přineslo stonásobný užitek." K čemu nás tato slova Písma vybízejí? Abychom Božímu slovu nejen naslouchali ušima, přemýšleli nad ním rozumem a rozjímali jej ve svém srdci, ale aby ono pomyslné zrno padlo ještě dál. Aby Slovo pronikalo celým naším tělem a životem, abychom z něj dokázali čerpat posilu a abychom jej uměli předávat dál.

více zde

Misie, misie, misie!

V neděli 29. října večer jsme se sešli na Klokotech… Bylo nás na dvacet: obláti, oblátští asociovaní, mladí z našeho OMIGangu, naši farníci a přátelé… prostě reprezentativní díl naší OMI rodiny. Sešli jsme se, abychom možná začali novou etapu oblátského života v Česku. 

více zde