Archiv novinek

Eugenmeeting 2017 na Hradě Nečtiny: radost!

Na přelomu dubna a května se už tradičně konává setkání asociovaných laiků celé Středoevropské provincie. Výhodou tohoto termínu je blížící se slavnost zakladatele misionářů oblátů sv. Evžena de Mazenod (21. květen), jehož misijní charisma je pojítkem všech součástí oblátské rodiny...

více zde

Spousta "ANO", a také "NE"...

Kdo se vydá za Ježíšem se vším všudy, ten se zpravidla moc nenudí. A o misionářích to platí tuplovaně. Každou chvíli nový domov, noví lidé, nový jazyk, nová kultura... nové pronikání do sebe sama. A to je požehnání, milost, ale také boj. Jak prožívají nové počátky naši noví scholastici a náš prenovic Kuba?

více zde

ANO, které mění životy... nejen Pavla, Oty a Michaela!

Často slyším, že bychom se měli Pánu dát z celého srdce, odevzdat se mu. Při té představě mě ale vždy přepadne strach a obava, pro mě odevzdání se Pánu znamená jediné, znamená to říci mu své ANO. Ti tři kluci, kteří Pánu řekli na rok (a věřím, že nezůstane jen u prvních slibů) své ANO, jsou pro mě hrdinové.

více zde

... jen tři písmenka za jménem

„Zítra složím sliby: myslím na význam toho slova pro případ, že bych pozítří zemřel. Jen tím chci říct, že se zítra podepíšu pod jedno slovo lásky, které jsem se Ježíši pokusil říct. Stisknu mu ruku… jen tak mimochodem… vždyť 21. listopad je jen jedním z 365 dní roku 1956.“

více zde

Chlapi "až za smrt"

Pánská jízda je už tradiční velikonoční setkání mladých chlapů v Plasích. A řeknu vám, je to pokaždé síla. Každoročně totéž, a přece vždycky nové. Snad proto, že slova a gesta v liturgii oslovují pokaždé jedinečným a neopakovatelným způsobem, snad proto, že druhý sloup tohoto setkání, tedy společenství, se obměňuje a přináší nové vztahy a nové pohledy.

více zde

Sestry oblátky a chudí v Madridu

S mojou komunitou bývame v jednej z chudobnejších štvrtí Madridu, ktorá sa volá Vallecas a kde žije približne 350 000 obyvateľov. V rámci môjho prenoviciátu získavam rôzne misijné skúsenosti, či už v rámci pastorácie alebo dobrovoľníctva. 

více zde

A tak šli a šli a šli a šli...

I přes to, že páteční večer téměř celý propršel, naše odhodlání uskutečnit v sobotu už třetí ročník noční pěší pouti z Plzně do Plas nepolevilo. A tak jsme se v sedm večer sešli na kraji Plzně, kde jsme se u kříže – vyrobeného speciálně pro tyto naše poutě - posilnili modlitbou. 

více zde

OMIGang na setkání s biskupy

Díky tradici založené papežem Janem Pavlem II. se i u nás v Plzeňské diecézi o uplynulém víkendu konal už XXXII. světový den mládeže. Setkání mládeže s biskupem (v našem případě s biskupy Tomášem a Františkem) každoročně pomáhají organizovat i obláti.

více zde

Předvelikonoční zpravodaj z OMI misií

Vůbec nevím, jak vám mám poděkovat. Reakce na naši prosbu o pomoc po hurikánu byla tak velkorysá, že jsme mohli pomoci mnohem více lidem, než jsme si původně předsevzali. Díky ní jsme mohli vidět rozzářené oči dětí, když od nás dostaly balíček a dojetí rodin, kterým jsme mohli darovat rodinný balík nebo kozu...

více zde

Radost, rodina, misie... ohlédnutí za kongresem

O víkendu 24.-26 března se v německém Nikolausklosteru uskutečnil kongres o misii s mládeží a my jsme u toho nemohli chybět! Jako skupinka o sedmi lidech jsme v pátek ráno vyrazili na dlouhou cestu, která ovšem stála za to. Večer jsme společně povečeřeli a seznámili se. Sobotní den byl, co se programu týče, hodně nabitý.

více zde

Kterak se OMI k OFM dostali...

Zatímco část českých misionářů Oblátů a OMIGangu se zúčastnila v německém Düsseldorfu prvního kongresu Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží, jiná musela hlídat Plasy, ale ani ta další část nelenila, protože na ni zbyla víkendová duchovní obnova. A jak jinak než s mládeží, ale z farnosti sv. Františka a Kláry (ŘKF Plzeň – Severní předměstí). Günther, aby se nebál, či nebyl sám, hledal pomoc, kde se dalo i nedalo… Nakonec si zbyli navzájem Günther a Ester a společně se pustili do tématu obnovy: „Otče… víra je vztah.“

více zde

... a hořelo nám srdce!

O postním víkendu 24. - 26. března se v oblátském domě v Nikolausklosteru nedaleko Düsseldorfu uskutečnil 1. kongres Středoevropské OMI provincie o misii s mládeží. A byla to síla! Sice jsme stále ještě uprostřed postní doby, ale my už jsme přesto zažili Letnice!

více zde

Přihlašování spuštěno!

Shánějte montérky, posilněte fyzičku, už jen 150 dní nás dělí od nejlepší akce léta - dobrovolnické brigády Workship! A pilujte cizojazyčnou mluvu, protože letošní pátý ročník bude událostí mezinárodní. 

více zde

O Unitu a kuchařském umění...

Měsíc utekl jako voda, a tak přišel druhý březnový víkend a s ním i další OMITreffing. A protože OMIGang už dávno není společenstvím jen české oblátské mládeže, přijel na víkend i náš německý spolučlen Tom.

více zde

Jsme obalem Boží slabiky.

O víkendu 3. - 5. března 2017 jsme se na velehradském gymnáziu zúčastnili duchovní obnovy pro mládež. Slovy, která nás hluboce zasáhla, k nám promlouval otec Vlastík Kadlec, OMI.

více zde