Archiv novinek

Oblátská Evropa o povolání

Setkání „Oblátské evropské komise pro pastoraci mládeže a povolání“ (CPJVE)… Už jen samotný název by asi spíš odradil nebo alespoň nevzbudil moc sympatií. Navíc další komise…  Jenže jak už to u oblátů bývá, nejde o žádný formálně strávený čas nad stohy papírů nebo prázdné tlachání o abstraktních pojmech, aby se jen jednoduše učinilo povinnosti zadost.

více zde

Lidé bez domova na duchovních cvičeních

Poslední víkend v září patřil našim lidem bez domova. Trochu jsme asi snili, když jsme se jako společenství K SRDCI rozhodli udělat víkendovou duchovní obnovu pro přátele bez domova. Ale všechno neuvěřitelně vycházelo. Od sehnání fary, přikrývek, polštářů i čistých pyžam až po ideální autobusový spoj. Nakonec nás bylo všech dohromady patnáct. Modlitba, zamyšlení, sdílení, sbírání hub i opékání buřtů. 

více zde

Vězeňská služba od sv. Evžena až po o. Günthra

Minulý rok jsem se na semináři vězeňské duchovní péče, kam jsem byl pozván pro své zkušenosti z islámského světa, seznámil s vězeňským kaplanem P. Františkem Převrátilem z Prahy, který mě potom navštívil a pozval na „zkušenou“ do věznice Vinařice u Kladna. 

více zde

A zase se třásla kolena...

Na přelomu září a října proběhlo v Hünfeldu výroční provinční setkání oblátských asociovaných laiků. Do hünfeldského domu se vypravila i naše skupinka mladých asociovaných, kterou letos čekalo první obnovení slibu.

více zde

Topánky v sprche, koberec naruby...

Tak, a už sú to dva týždne, čo je zo mňa novicka. Ak netušíte, o čo ide, tak sa musím priznať, že pred dvoma týždňami som ani ja sama nemala veľmi predstavu o tom, čo to bude pre mňa znamenať. Vedela som, že je to ďalší krok na mojej ceste povolania, že táto etapa bude trvať jeden rok,...

více zde

Mladí asociovaní: "ano" podruhé

Vůbec nechápu, jak se to stalo, ale už tomu bude rok, co jsme v Hünfeldu poprvé skládali náš asociační slib a stali jsme se oficiálně, na plno a zcela vážně součástí oblátské rodiny. A tak jsme se zase po čase sešli s naší skupinkou mladých asociovaných...

více zde

Workship IV.: Grande André!

Milý OMIGangu,
tímto dopisem bych vám všem chtěl poděkovat za uplynulý týden na Workshipu.
„Když Bůh prozařuje“… To je pro mě výraz, který nejlépe vystihuje týden, který jsem s vámi mohl prožít. Jsem ještě stále mimo z těch všech dojmů minulého týdne. 

více zde

Workship III.: síla, síla, síla!

Jako každý rok se po Workshipu cítím opět hrozně unavená, přejezená, ale hlavně obrovsky šťastná a požehnaná. Nikde člověk nepozná sám sebe tak jako ve společenství, nikdy neuvidí Boha tak konkrétně, jako mezi lidmi. 

více zde

Charisma sv. Evžena žije!

Uplynul skoro už měsíc od naší GECO (zkratka z italštiny: mladí a oblátské charisma) zkušenosti, kterou jsme prožili v mateřském domě Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné v Aix-en-Provence. Prvotní nadšení a entusiasmus, který jsem po té týdenní akci cítil, už logicky opadnul pod přívalem každodenního života.

více zde

Workship II.: Z evangelia do evangelia

Z evangelia do evangelia. To by byl vhodný titulek, který shrnuje mé pocity z letošního Workshipu. I když jsem byl postaven do role koordinátora, tak jsem teprve na začátku přípravného týdne pochopil, kam vlastně sahají workshipové kořeny...

více zde

Kubíček: od křtu do noviciátu

Tento způsob léta zdá se mi poněkud... nepojmutelným! Prostě je těch krásných a silných zkušeností tolik, že je toho na jednoho nějak moc. Ještěže, jak říkají naše Konstituce, nacházíme jednotu svého života v Kristu. Opravdu... to, co propojuje Úlet, Jump, Workship, Konferenci, GECO, primice, exercicie, svatby a kdovíjaké ještě další prázdninové události, je naštěstí On. A blíž právě k Němu, který se před dvěma sty lety ukázal sv. Evženovi jako jeho osobní milující Spasitel a poslal ho k těm nejopuštěnějším, se teď vydává i náš Jakub. Radikálně blíž!

více zde

Workship I.: Nikdo nemá větší lásku!

Pátý ročník Workshipu máme za sebou. Nemohl přinést nic nového, vždyť už dobře víme, jak to všechno funguje. Rutina… Nenašli bychom méně pravdivé shrnutí právě proběhlé dobrovolnické brigády pořádané oblátskou mládeží spolu s obláty.

více zde

Hukot, mazec a křty!

V sobotu 19. srpna proběhlo udílení svátosti křtu opravdu v oblátském misijním duchu pod širým nebem. V romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi, kde se obláti z plaské komunity snaží už mnoho let "být blízcí lidem", bylo pokřtěno jedenáct dětí. 

více zde

Čerstvý Zpravodaj MMD

V prázdninovém vydání Zpravodaje MMD se dočtete o tom, proč je dobré o prázdninách odpočívat a zda odpočívají i misionáři. Přibližujeme vám prosby po hurikánu z Haiti, stavbách misijních stanic nedaleko Kalkaty i o vzdělávání katechistů v Angole, vše pod značkou OMI.

více zde

Hurá do noviciátu!

Nikdo mi můj život nebere, dávám ho sám od sebe.“ (Jan 10,18) Během uplynulých měsíců se ve mně tato Ježíšova slova často ozývala. Je totiž pomalu u konce mé dvou a půlroční období prenoviciátu v kongregaci misionářek oblátek. 

více zde