Archiv novinek

Co scházelo v misionářově kufru...

Už je to měsíc, co jsem přiletěl do Jižní Afriky, abych odtud po dvou dnech pokračoval do misie v Zimbabwe. Ale ouha, tenhle plán zatím nevyšel. Vězím v Jihoafrické republice a nemůžu dál do Zimbabwe, protože stále čekám na vízum...

více zde

Ze života scholastiků: misie v Mendicino

Od 7. října se v kalábrijské obci Mendicino (nedaleko města Cosenza) konala jedna z typických oblátských misií „po italsku“. A naši spolubratři scholastici byli při tom! Absolvování lidových nebo mládežnických misií je nedílnou součástí naší formace. 

více zde

Součástí rodiny

První říjnový víkend jsme se vypravili směr Hünfeld na naše pravidelné výroční setkání asociovaných laiků Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné. Už druhým rokem jsme jako skupina mladých asociovaných obnovovali náš slib...

více zde

Plzeňská naslouchárna

Ve středu 3. října požehnal emeritní biskup František Radkovský plzeňskou Naslouchárnu Betlehem. Že jsou do ní díky o. Martinovi Sedloňovi namočení i obláti, se ví, ale jak to vlastně všechno bylo…

více zde

Všechno jinak...

S novým školním a pastoračním rokem najíždíme i na novou sérii setkání nás mladých asociovaných. To první se konalo minulý víkend 21. – 23. září (nejen) v Plasích. A zase bylo všechno úplně jinak.

více zde

Novinky od "velkých" asociovaných

Ten den bylo na Klokotech pořádně rušno, tři akce na jednom místě, naštěstí setkání mladých i setkání animátorů probíhaly v Emauzích, takže v oblátském domě vládl klid. Začali jsme ranními chválami...

více zde

Ty sám jsi misie!

Ty sám jsi misie.“ Toto poselství zaslal do všech koutů zeměkoule papež František jako své slovo k letošní Misijní neděli (21. října). V tomto duchu a také v duchu velmi přátelském a pracovním se odehrávalo setkání 10-15 misijních animátorů 

více zde

Léto ve třech jazycích

Ahoj všichni! Píšu se zpožděním, ale přece. Lidi, představte si, rok studia za náma! A dokonce i letní semestr jsme přežili ve zdraví (fyzickém i psychickém)! Přiznám se, že jsem v životě nestudoval tak jako v posledním zkouškovém období, a to ani na maturitu ne.

více zde

Komunita si vyrazila...

Jak to teda s těma oblátama v Česku vlastně je? Jedním slovem komplikovaný… Jako apoštolské komunity se snažíme sloužit na dvou místech: v Táboře – Klokotech a v západočeských Plasích. Dvě místa, ale jedna komunita. 

více zde

Život jak v kuchyni...

Po prvním roce na Lateránské univerzitě v Římě mi zůstala v hlavě jedna důležitá věta od mého oblíbeného profesora: „Pokud studium nezmění tvé smýšlení, tak se mineš cílem.“ S touto myšlenkou jsem začínal i prázdniny...

více zde

Melánka: blízko lidem v Peru

Tak veru, už som sa vrátila z Peru! A ani neviem, čo by som mohla z tých piatich týždňov našej peruánskej misie vyzdvihnúť. Tak aspoň pár mojich objavov: V prvom rade už viem, že strachy a obavy, ktoré som mala pred cestou, neboli opodstatnené a dali by sa zhrnúť názvom „strach z neznámeho“. 

více zde

Když lidi kvetou...

Na Workshipu prý kvetou lidé. Tak jsem si letos uvědomila že i já se tam cítím rozkvetlá a že ten týden je pro mě vlastně takovým jarem. Je to o druhých lidech a o nás samých. O tom, co těm druhým dáme, jak se postavíme k výzvám, které přesahují naše hranice. 

více zde

Misijní pouť rodin na Klokotech

Jsi navždy zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal. Tak by se dalo v jedné větě shrnout příjemné odpoledne, které spolu prožili účastníci prvního ročníku Misijní pouti rodin.

více zde

První vzkaz od Christiana: Perché si torna sempre...

A tak nám Christian, který u nás trávil svůj pastorační rok, odjel zpátky do Říma na další studia. Čekají ho hodiny a hodiny liturgiky, ale osobně mám pocit, že ten rok strávený s námi byl z jeho strany tou nejlepší možnou liturgií života. Tak díky! A drž se! A ještě PS: Ten vzkaz v češtině napsal úplně sám!

více zde

Workship už pošesté!

Dobrovolnická brigáda Workship je už v oblátském - a neskromně doufáme, že nejen v oblátském - světě pojmem. Vždyť se letos konala už pošesté. A zase trochu povyrostla. Sešlo se nás na osmdesát. 

více zde