Archiv novinek

Liturgie, společenství, služba

Velikonoční Triduum s pořádnou oslavou Vzkříšení slaví v Plasích už tradičně pánové… A tak oblátská „Pánská jízda“ proběhla i letos. A je to každý rok totéž a je to každý rok jiné. 

více zde

Kristus vstal z mrtvých! Aleluja!

"Proč hledáte živého mezi mrtvými?" (Lk 23,5) Radostné Velikonoce vám přejí misionáři obláti.

více zde

Plzeňské "misijní" setkání mládeže

O víkendu před Květnou nedělí se mladí lidé po celém světě scházejí na setkání se svými biskupy, aby společně oslavili Světový den mládeže. Nejinak tomu bylo i v Plzni. 

více zde

"Skoro-provinciál" Felix v Česku

Poslední březnový víkend se na svou první návštěvu dvou oblátských komunit v Česku vydal náš nový nadcházející provinciál o. Felix Rehbock, OMI. Do Česka sice přijel poprvé, ale žádný neznámý nováček to pro nás rozhodně není. 

více zde

Pošli to dál!

Když v lednu 1816 shromáždil zakladatel misionářů oblátů sv. Evžen de Mazenod své první druhy v bývalém karmelu v Aix-en-Provence, aby společně žili a pracovali k větší Boží slávě, k dobru církve, spáse lidí a k vlastnímu posvěcení, neztráceli moc času a po krátkých duchovních cvičeních se hned pěšky vydali do městečka Grans, kde hlásali své vůbec první lidové misie. Od toho času už uplynulo víc než 200 let, výrazným způsobem se změnily potřeby a očekávání lidí, zcela jiná je sociální situace...

více zde

O štěstí a řízcích...

Obejmutí, dobrý spánek, vědomí toho, že jsem milovaná... co má toto všechno společného? Dělá mě to šťastnou. Právě otázkou „Co nás dělá šťastnými?“ a symbolickými 7 odpověďmi každého z nás jsme odstartovali na začátku března náš třetí víkend z cyklu Čtyři chody.

více zde

Jarní Zpravodaj MMD

Jděte do celého světa a zvěstujte všem dobrou zprávu,“ tak stojí v evangeliu a to je naším úkolem. Pozitivně vzato znamená tato věta: překonávejte lidmi vytvořené hranice a vyjděte do světa. Zvěstujte, že Bůh, ten, kdo vás vysílá, miluje všechny lidi a chce, aby všichni měli podíl na tom, co pro nás připravil.

více zde

Postní obnova na Velehradě: cesta a srdce

Myslím, že postní dobu máme my, obláti, ještě rozlítanější než jiná liturgická období. Půst je časem přípravy, duchovních obnov, setkání mladých lidí… U nás v Plasích to bylo pořádně znát hned o prvním postním víkendu.  

více zde

Františkánka a oblát: tandem pro povolání!

Pastorace povolání je dřina… Staré časy, „kdy se přece dobře vědělo jak na to“, jsou dávno pryč. Hledají se nové cesty, bloudí se, tradiční prověřené metody obvykle nefungují, nové cesty se teprve nesměle prošlapují… ale nejsložitější a nejnáročnější je to s tou hlavou… a taky se srdcem! 

více zde

Bůh o nás sní sen! Na gauči...

Tak se to povedlo, sešli jsme se a v plném počtu! Naše skupinka mladých asociovaných se do roka setkává přibližně čtyřikrát, ale jelikož už název „mladí“ pomalu ale jistě přestává být aktuálním...

více zde

Kurs Samuel poprvé v Plzni

Kurs Samuel je osvědčenou cestou, kterou před mnoha lety nabídl ve své milánské diecézi kard. Martini mladým lidem jako možnou cestu rozlišování vlastního povolání a životního nasměrování. Kardinál Martini byl velkým biblistou...

více zde

Oto a Pavel: metafyzika zdolána!

Po delší odmlce - zkoušky jsou holt zkoušky - se nám z oblátského scholastikátu ve Vermicinu nedaleko Říma ozvali naši spolubratři obláti Oto a Pavel. Mají za sebou třetí semestr filozofie a hlavně další půlrok řeholní a misijní formace. A vedou si fakt... no, posuďte sami.

více zde

Alfred a Blanca čestnými obláty

V sobotu 12. ledna se v našem domě v německém Hünfeldu stali naši přátelé Alfred a Blanca čestnými obláty. Při eucharistické slavnosti jim byl předán jmenovací dekret od otce generála a také velký oblátský kříž. Alfred a Blanca žijí charisma sv. Evžena už několik let a jejich cesta k oblátům byla opravdu radikální…

více zde

Čtyři chody II.: svátosti a kříže

Svátosti jsou viditelná znamení neviditelné Boží milosti - možná jsem to předtím trošku věděla nebo aspoň tušila, ale minulý týden na druhém čtyřchodovém víkendu (který byl věnován právě tomu, jak slavíme to, v co věříme...

více zde

O. Felix: nový provinciál!

14. ledna 2019 jmenoval generální představený misionářů oblátů Louis Lougen, OMI se svou radou nového provinciála oblátské Středoevropské provincie (Česko, Německo, Rakousko). Stal se jím o. Felix Rehbock, OMI!

více zde