Jdi zpět

Oblátem nebo členem Oblátského misijního díla?

Misionářem je člověk od křtu. To je bez debat! Jenže čím jsme, tím se musíme ještě stát. Známé to pravidlo…
Jsou misionáři na plný úvazek: ti, kteří pro Boží království opustí domy nebo bratry nebo sestry nebo otce nebo matku…, aby dostali stokrát víc a za podíl život věčný (srv.: Mt 19,29). A to jsme i my, misionáři obláti, kněží i bratři a také sestry oblátky. Pracujeme ve více než 70 zemích a v souladu s dědictvím, které nám zanechal náš zakladatel sv. Evžen de Mazenod, se snažíme být blízko lidem a navzájem si tak trochu „lézt do životů“. Takže neváhejte a pojďte do toho s námi.
Součástí oblátské rodiny jsou ale i křesťané řeholně nezasvěcení, ti, kteří své křestní zasvěcení žijí se zabarvením a chutí oblátského charismatu. Říkáme jim asociovaní laici. Misionáři ve všednosti svých životů, naši nejbližší spolupracovníci.
Mnohatisícová oblátská rodina ale po celém světě zahrnuje i naše přátele a známé, kteří nám v našem poslání s nejchudšími a nejopuštěnějšími pomáhají svou modlitbou, lidskou blízkostí a také materiální podporou. Jsou to často naši farníci, rodinní příslušníci, sympatizanti, přátelé… Ti jsou pak součástí Oblátského misijního díla, které z Česka podporuje naše misie a naše chudé například v Zimbabwe, Pákistánu, na Madagaskaru, Haiti, Bangladéši… Vyplňte přihlášku a pojďte do toho s námi! Staňte se součástí mezinárodní misijní rodiny a své misionářství žijte spolu s námi. Vaši misionáři obláti (OMI).