Jdi zpět

Příprava setkání laické OMI rodiny z celého světa

V květnu 2022 by se mělo uskutečnit druhé setkání laiků oblátské rodiny. Je nás totiž už na všech kontinentech mnoho a zjišťujeme, že toho o sobě příliš mnoho nevíme. A přitom by bylo tolik zajímavého ke sdílení.
Přípravy OLACu 2022, tedy kongresu oblátských asociovaných a laiků, již probíhají několik měsíců. Každý kontinent zvolil jedno místo, kam se budou moci sjet zástupci z jeho provincií, kteří spolu budou chtít v oblátském duchu SLAVIT, SDÍLET A ZAVÁZAT SE K VYJITÍ. Pro Evropu nabídla polská provincie jako místo setkání Kokotek nedaleko Krakova, kde už se přípravný tým pomalu chystá na milé hosty. Zde bude v odpoledních hodinách probíhat program společný pro celou Evropu, dopolední a večerní část bude pouze pro účastníky na místě. Stejně tomu bude pro účastníky setkání naší Středoevropské provincie v německém Hünfeldu, který tak dobře známe a kam se už dva roky kvůli pandemii jen těšíme. K polskému Kokotku se připojíme virtuálně mezi 13. a 17. hodinou, dopolední a večerní náplň je ponechána na nás. Na Zoomu, který v podvečerních hodinách už od léta spojuje Prahu, Tábor, Hünfeld, Mainz, Drážďany a dokonce Austrálii, se modlíme a promýšlíme, jak nejlépe naplnit čas 27., 28. a 29. května tak, abychom naše hünfeldské setkání prožili v opravdové radosti, plnosti a načerpali do svých všedních dní.
Druhý říjnový víkend jsme byli pozváni nakouknout ke skupině, která připravuje celoevropskou část. Setkali jsme se se zástupci Anglo-irské, Francouzské, Středozemní (kam patří Španělsko, Itálie a Rumunsko) a Polské provincie a oblátů z generálního domu v Římě. A jako překvapení se připojili obláti a laici také z Běloruska a Ukrajiny, což samozřejmě vedlo ke sdílení zkušeností života církve na okraji. Už teď jsme prožívali vděčnost za možnost setkání, společné práce a hlavně společného nadšení pro oblátskou věc. Což teprve v květnu! Hanka Koukalová