Jdi zpět

Radost pro Zimbabwe, radost pro nás!

Ve studeném prosincovém odpoledni třetí neděle adventní zazněl v klokotském kostele zpěv Milevského smíšeného a dětského Příležitostného sboru při 2. ZŠ Milevsko. Třetí neděle je trochu speciální, říká se jí neděle radostná. A to mohou účastníci koncertu, při kterém kostel trochu praskal ve švech, potvrdit. Radost měly jak sbory, které tuto svou námahu a vstupné na koncert již tradičně věnují naší oblátské misii v Zimbabwe, tak i diváci. Radost z dávání, která bývá hlubší než radost z dostávání. Všem upřímně děkujeme!
Ale obdarovaný otec Karel se rozhodně může radovat také. Dokonce se málem podařilo telefonické spojení mezi Zimbabwe a Klokoty, to když Karel uviděl fotku dětí z Ukrajiny, které mu přišly zazpívat pár ukrajinských koled.
Napsal nám tedy alespoň krátkou zprávu o stavu misie:
Díky štědré podpoře dobrých lidí z Česka jsme v misii Maraire v Zimbabwe letos postavili vepřín a už v něm máme 8 čuníků. Odpadni voda od nich se dá pumpovat na pole, kde je pro teď zaseta kukuřice. Ještě zbývá dovést vodovodem čistou vodu na zalévání pole a zahrady, kde chceme pěstovat rajčata a zeleninu. Je potřeba také aspoň jeden vodojem.
Od OMD jsme dostali peníze také na projekt mládeže v naší misii, který se týká chovu kuřat a který rozjíždíme právě v těchto dnech. Opravili jsme starší kurník a před pár dny koupili prvních 100 kuřátek.
Díky štědrosti a aktivitě lidí v bohatších farnostech v hlavním městě Harare jsme sehnali 5000 dolarů na menší ojeté nákladní auto pro misii. Naši chudí zatím vybrali mezi sebou necelých 400 dolarů. Potřebujeme ještě aspoň dalších 5000.
A máme schválené planý na stavbu kostela v misii. Takže začínáme hledat sponzory také na kostel. To jen tak ve zkratce.
Díky vám všem a Pán Bůh zaplať. o. Karel omi