Jdi zpět

Ty sám jsi misie!

Ty sám jsi misie.“ Toto poselství zaslal do všech koutů zeměkoule papež František jako své slovo k letošní Misijní neděli (21. října). V tomto duchu a také v duchu velmi přátelském a pracovním se odehrávalo setkání 10-15 misijních animátorů na Klokotech. Zástupci Misijních klubek z Třeboně, Pelhřimova, Klokot, Českých Budějovic, Prahy Černého Mostu i Kroměříže si vyměňovali zkušenosti, materiály i společně stolovali a bavili se.
U kořenů naší práce pro misie hledejme modlitbu, proto byl začátek setkání stanoven na páteční večer, který bylo možné strávit na večeru chval v klokotském kostele s místní scholou, modlitbu tělem mohli účastníci okusit v sobotním dopoledni. Vlastní práci v Misijním klubku rozhodně obohatilo odpoledne s Jiřím Hellerem, který po výborném obědě a svatebním dortu od otce Jiřího rozhýbal těla i myšlení při motivační hře. V návaznosti na ni a na základě reflexe ve skupinách vznikaly náhledy pracovních postupů pro klubíčka.
V místě spravovaném misionáři obláty nemohla chybět návštěva místní komunity a společně strávený večer. Pohostinnost otců oblátů bude jedním ze silných momentů ve vzpomínkách všech.
Uvědomění si toho, co vlastně děláme, proč a kam směřujeme, bylo hlavním bodem, kterého se toto setkání dotklo. A vedle toho (nebo především) to bylo krásné setkání. Hanka K.