Jdi zpět

Mladí asociovaní na cestě

My mladí asociovaní sice pořád děláme jen malé krůčky vpřed a někdy možná i nějaký ten krok dozadu nebo stranou, ale ono i to je někdy potřeba, a tak to nejdůležitější asi je, že nestojíme na jednom místě, že jsme stále na cestě a že se posouváme, i když třeba jen pomalu a občas i přes nějaké okliky. Pár takových malých krůčků jsme udělali i minulý víkend na setkání v Plasích. Tak například k sobě navzájem, a to skrze sdílení. Sdílení našich životů, toho, jak v nich Bůh působí, toho, jak se nám daří žít konkrétní slovo z Písma. O několik krůčků jsme se přiblížili i k Panně Marii, jejíž svátek (tudíž i svátek oblátů) se v sobotu slavil. Panna Maria je naší patronkou, velkou přímluvkyní a ještě větším vzorem pro celou oblátskou rodinu, protože do svého života přijala Ježíše, aby ho mohla dát celému světu.
Nějaký ten metr jsme ušli i na naší cestě ke svatosti. Pomohl nám k tomu dopis otce generála, který napsal právě k této prosincové slavnosti. Inspirací mu byl papež František a jeho exhortace Gaudete et exsultate, kde mluví o svatosti všedního dne, o svatosti, která se vrací k nám na zem. Pochopili jsme, že ne vždy je třeba čekat na velká znamení, zázraky a mocné proroky. Naším úkolem je usilovat o svatost právě tady a teď skrze drobné skutky lásky, které můžeme konat každý den bez ohledu na svoje společenské postavení, povolání či životní situaci. A na této cestě je nám Mariina přímluva obrovskou pomocí a oporou.
Další významný krok udělala o víkendu Liduška, která letos nemohla obnovit svůj asociační slib přímo na provinčním setkání v Hünfeldu, a tak ho dodatečně obnovila při společných nešporech. Vlastík s Güntherem ji v tom nenechali samotnou a při příležitosti sobotního svátku znovuobnovili své zasvěcení Panně Marii. Není tedy divu, že se poté už jen slavilo. Důvodů jsme měli spoustu… Některé z nich už znáte, o jiných vám povíme třeba příště. Další a další krůčky totiž děláme na všech možných frontách… Kačenka a Liduška
PS: Zdravíme našeho tatínka, věrného brněnského čtenáře tohoto webu!