Jdi zpět

Pavel, OMI: misie přes pneumatiky

Další akademický rok je za námi! Tedy za našimi scholastiky, kteří prožívají svou studijní i řeholní a misijní formaci v našem evropském scholastikátu ve Vermicinu poblíž Říma. Jaký to byl rok a co nového přinesl?

Zdravíme doma všechny naše přátele. I díky vám, kteří jste na nás mysleli ve svých modlitbách, za sebou máme dva roky filosofie. Tedy další zázrak, který jsme na vlastní oči viděli. A Hospodin byl s námi. Někdy při poslechu hudby pořád žasnu nad tím, že umím další jazyk a že v něm dokonce studuju. Přiznávám ale, že na konci školního roku je možná i díky tomu únava ze studia o to citelnější. Teď jsou ale prázdniny, a tak nechme studium stranou. Ono ani během roku nebylo vždy studium prioritou, vždyť žiju v domě s dalšími 17 spolubratřími, a tak bylo někdy třeba pomoci v domě, jindy zase vyrazit do farností, kde jsme přítomní obzvláště pro mladé.
Já měl letos v domě na starost auta… Celkem jich je šest a opravdu to bylo jako mít pár spolubratří navíc, o které se musíš starat. Vždyť to znáte, je třeba včas vyměnit pneumatiky, olej a další kapaliny, kontrolovat stav tlaku v pneumatikách, jet na prohlídku do STK, tu a tam se něco rozbilo, a tak jsem mohl projevit i svou manuální zručnost, a to celkem na šesti autech, které ale už za sebou mají několik let. Na začátku to bylo náročné, vždyť jsem v Římě neznal servisy, a navíc se stav aut vždy pozná až po pár týdnech, měsících užívání. Teď na konci roku mám ale velikou radost, protože se všemi servisy, kde jsem byl, si tykáme a nechodí mi zprávy ve tvaru: „Vážený zákazníku“, ale „Ahoj Pavle“. To považuju za veliký úspěch, protože cítím, že misie je pro mě každodenní kontakt s lidmi, ke kterým jsem posílán. No a tak se z výměny pneumatik třeba vyklubal i nápad podniknout společný výlet do Prahy.
Byl to opět hodně bohatý rok, kterým nás Bůh Otec provázel a posílal nám do cesty hodně svých synů a dcer. O některých vím už teď, že jsou svatí. Slovo, kterým bych celý rok shrnul a které mě doprovází, je ÚTĚCHA – kterou je Duch svatý. V modlitbě Pája, omi