Jdi zpět

Zahájeno!

Slavnost Panny Marie Neposkvrněné je jedním z těch nejvýrazněnějších políček v oblátském kalendáři, možná u něj má někdo nakreslené dokonce i srdíčko, protože tady jde opravdu o poctivou srdeční záležitost. Je to slavnost, která nás vede až do hloubky charismatu sv. Evžena, do úplných začátků kongregace misionářů oblátů a základních motivů, které Evžena k jejímu založení vedly. Díky tomu teď můžeme společně žít a růst a radovat se a slavit v tak velké a živé oblátské rodině. Maria doprovázela Evžena v jeho největších pochybnostech a ve chvílích, kdy mu v jeho povolání docházely síly. Proto ji také nakonec, jako svůj zdroj odvahy a dokonalý vzor pro misionáře, vtiskl prostřednictvím papeže i do samotného názvu kongregace.
A tak jsme se opět společně - obláti, asociovaní, farníci, mládežníci, přátelé, dokonce i jeden z našich chudých - sešli kolem jednoho stolu, nejdříve obětního při mši svaté a pak i jídelního při agapé, abychom děkovali.
Jenomže letošní slavení se přeci jen vymykalo zajetým pořádkům, bylo dvojnásobné. Zahájili jsme totiž oficiálně také avizovaný Rok oblátských povolání, což už nyní víme, že bude něco naprosto úžasného a krásného, i když nikdo netuší, co to s námi za ten rok nakonec udělá.
Otevřeli jsme Pánu Bohu všechny dveře a okna, aby nám mohl pořádně prošťouchnout životy, i když to bude možná v některých případech vyžadovat pořádný orkán. Hledání povolání není sice žádná sranda... ale je to veliká radost. A tak se modlíme a modlíme a modlíme a ještě dlouho modlit budeme, aby se naše životní cesty projasnily a věděli jsme přesně a s jistotou, ne kam, ale za kým jdeme.
Jo a v sobotu jsme měli chvály, ale to už znáte. Byla to nádhera, jako vždy. Zuzka